BAZA_WYNOS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Legnica. Wirtualny spacer po Technikum Akademickim

Przez   /   19/02/2021  /   No Comments

Technikum Akademickim w Legnicy zaprasza do odwiedzenia szkoły w formie on-line w ramach XII Legnickich Prezentacji Edukacyjnych, które odbywają się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Oferta szkoły dostepna jest na stronie http://lpe.pwsz.legnica.edu.pl/artykul-22-lpe-2


W październiku 2018 r. zostało zarejestrowane Technikum Akademickie – nowa szkoła średnia w Legnicy, w której nauka jest bezpłatna. Technikum rozpoczęło działalność we wrześniu 2019 r. kształcąc w zawodach technik informatyk oraz technik automatyk.
Nauka w Technikum będzie trwać 5 lat, podania składać mogą absolwenci ośmioletniej szkoły podstawowej. Zajęcia w Technikum odbywają się na terenie kampusu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.
Kształcenie z przedmiotów zawodowych realizowane jest w nowocześnie wyposażonych pracowniach i laboratoriach Uczelni. Absolwenci technikum po zdaniu egzaminu maturalnego mogą kontynuować edukację na studiach wyższych. Zdane w trakcie nauki państwowe certyfikaty kwalifikacji zawodowych umożliwią absolwentom Technikum Akademickiego uzyskanie tytułu zawodowego – technika, który podniesie ich atrakcyjność na rynku pracy w kraju i za granicą.
Oferowane zawody – technik informatyk oraz technik automatyk- mają obecnie najlepsze perspektywy nie tylko w Legnicy i okolicach, absolwentami takich kierunków zainteresowane są również działające w naszym regionie firmy międzynarodowe.
W trakcie nauki w Technikum Akademickim uczniowie mają możliwość poznania metod i technologii badawczych, uczestniczą także w wykładach, ćwiczeniach i konferencjach naukowych organizowanych przez PWSZ im. Witelona w Legnicy. Szkoła umożliwia uczniom korzystanie z nowoczesnych laboratoriów informatycznych, elektronicznych i językowych oraz pracowni chemicznej i fizycznej.
Biorąc pod uwagę wymogi współczesnego świata szczególnie miejsce zajmuje w Technikum Akademickim nauka języków obcych. Uczniowie TA oraz ich rodzice mogą korzystać z bogatych i różnorodnych zbiorów biblioteki i czytelni PWSZ im. Witelona w Legnicy. Uczniowie Technikum Akademickiego mają możliwość odbycia praktyk i staży zawodowych w najlepszych firmach regionu i Polski. Swoją wiedzą i umiejętnościami mogą się dzielić przy różnego rodzaju projektach zawodowych, konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Uczniowie podczas wycieczek zawodoznawczych poznają rzeczywiste warunki pracy w zawodzie, w którym się kształcą.
Organem prowadzącym Technikum jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy „Wspólnota Akademicka”. Więcej informacji może udzielić sekretariat Technikum Akademickiego w Legnicy, tel. 76 723 23 07, ul. Sejmowa 5A w Legnicy.

Źródło: PWSZ im. Witlona w Legnicy

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 14 dni temu dnia 19/02/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 19, 2021 @ 10:05 am
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

JESTESMY Z WAMI ON-LINE

XII Prezentacje Edukacyjne Znajdź swoją szkołę w sieci!

Read More →