Kraina
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Wiktor Bogacz przedłużył kontrakt z Miedzią Legnica!

Przez   /   12/06/2024  /   No Comments

Miedź podpisała nową umowę z utalentowanym, 19-letnim napastnikiem Wiktorem Bogaczem. Kontrakt młodzieżowca z legnickim klubem obowiązywać będzie do 30 czerwca 2028 roku.

Młody napastnik w minionym sezonie rozegrał 14 pierwszoligowych meczów, w których zdobył 5 goli. Talent obdarzonego znakomitymi warunkami fizycznymi piłkarza eksplodował w końcówce sezonu, gdy strzelał po dwa gole Podbeskidziu Bielsko-Biała i już ekstraklasowej Lechii Gdańsk. Przypomnijmy, że jako wychowanek Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica Bogacz podwójnie punktował w klasyfikacji Pro Junior System. Utalentowany, silny i szybki gracz na poziomie seniorskim debiutował w kwietniu 2021 roku w trzecioligowym wówczas zespole Miedzi II Legnica, a dzięki dobrym występom w drużynach młodzieżowych już we wrześniu tego samego roku otrzymał możliwość trenowania z pierwszą drużyną zielono-niebiesko-czerwonych.

Rozwój gracza przyhamowały jednak wówczas kontuzje. Perspektywiczny zawodnik w szybkim tempie nadrobił stracony czas, wracając do wysokiej dyspozycji. W minionym sezonie z Miedzią II zdobył Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim, dzięki czemu we wrześniu wystąpił w I rundzie krajowego pucharu na poziomie centralnym. Znakomita postawa napastnika w rundzie wiosennej sprawiła natomiast, że w przerwie między rozgrywkami Bogacz otrzymał oferty z klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy, jednak zdecydował się przedłużyć kontrakt z legnickim zespołem.

- Miedź obdarzyła mnie zaufaniem i wsparciem, za które chcę się odwdzięczyć dobrymi występami na boisku. W Legnicy mam znakomite warunki do dalszego rozwoju, dlatego cieszę się z przedłużenia kontraktu. To dla mnie motywacja w realizowaniu kolejnych celów. Zamierzam ciężko pracować, by w nowym sezonie pomóc drużynie w rywalizacji o najwyższe cele – powiedział Wiktor Bogacz po związaniu się nową umową z klubem znad Kaczawy.

Wiktor, dziękujemy za dotychczasowe reprezentowanie Miedzi i życzymy powodzenia w kolejnych sezonach w zielono-niebiesko-czerwonych barwach!

Źródło: Miedź Legnica

Fot. Paweł Sasiela/miedzlegnica.eu

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 41 dni temu dnia 12/06/2024
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 12, 2024 @ 6:04 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Zrzuty ekranu2

Miedź Legnica -GKS Tychy 2:2. Wypowiedzi trenerów

Read More →