schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Wielka powiatowa inwestycja zmieniła szkołę w Złotoryi

Przez   /   15/11/2023  /   No Comments

Dobiega końca największy remont w historii Zespołu Szkół Zawodowych w Złotoryi. Odbył się w ramach realizacji zadania pod nazwą ,,Poprawa efektywności energetycznej i modernizacja budynków użyteczności publicznej Powiatu Złotoryjskiego’’. Polegało ono na pracach remontowych i termomodernizacyjnych w powiatowych obiektach: 4 szkołach i siedzibie Starostwa Powiatowego w Złotoryi.


Zakres zadań inwestycyjnych w Zespole Szkół Zawodowych objął: modernizację instalacji centralnego ogrzewania, ocieplenie obiektu wraz z usunięciem zniszczonych warstw izolacyjnych, wymianę oświetlenia wbudowanego na energooszczędne, wykonanie instalacji fotowoltaicznej,
- remont sal gimnastycznych, remont dachu z przebudową kominów, dostosowanie obiektu do wymogów ustawy o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w tym windy.
Z tak ogromnego zakresu prac remontowych jest ogromnie dumny dyrektor szkoły Zbigniew Mularczyk.
- Mamy szkołę na miarę XXI wieku – bardziej ekologiczną, ciepłą, nowoczesną – podkreśla. – Remont był dla nas ogromną szansą na modernizację szkoły na tak szeroką skalę. Od lat mierzyliśmy się z różnymi problemami, jak na przykład z przeciekającym dachem. Teraz będziemy mogli skupić się na innych działaniach.
Ogromnie zaskoczeni wyglądem szkoły po wakacyjnej przerwie byli uczniowie. Największe wrażenie zrobiła kolorowa, nowoczesna elewacja, która widać już z daleka. – Cieszymy się, że szkoła jest tak odmieniona. Na pewno będzie nam przyjemnie spędzać w niej czas – jednogłośnie mówią uczniowie.

Zaskoczenia ogromem inwestycji nie kryją też rodzice, którzy cieszą się, że ich dzieci będą mogły uczyć się w nowoczesnym budynku. Wielu z nich to absolwenci ZSZ, którzy pamiętają wygląd szkoły sprzed wielu lat.
Dyrekcję szkoły bardzo cieszy remont dużej sali gimnastycznej. Z nowoczesnej bazy sportowej szkoły będą na co dzień korzystali nauczycieli i uczniowie ZSZ.
Bardzo ważnym zrealizowanym zadaniem jest dostosowanie szkoły do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Zainstalowanie windy pozwoli na otwarcie się szkoły na uczniów, którzy mają problemy z poruszaniem.
Wartość całej inwestycji to pod 16 milionów złotych pozyskanych przez obecny Zarząd Powiatu Złotoryjskiego.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Złotoryi

FOT. STAROSTWO POWIATOWE W ZŁOTORYI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

charset=Ascii

Pijany kierowca z dzieckiem, metą i lewymi tablicami

Read More →