schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Według prokuratury, ksiądz zabił się spadając z dachu

Przez   /   13/10/2021  /   1 Comment

- Po przeprowadzeniu oględzin miejsca zdarzenia, zabezpieczniu śladów, przesłuchaniu świadków możemy powiedzieć, że przy plebanii w Pomocnem doszło do nieszczęślwego wypadku, którego skutkiem była śmierć księdza – informuje prokurator Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy. 

We wtorek 12 października po godzinie siódmej rano jedna z parafianek natknęła się na zwłoki 54-letniego księdza Marka Lacha, proboszcza parafii pw. św. Marcina w Pomocnem (gmina Męcinka, powiat jaworski). Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Legnicy. W mediach pojawiły się informacje, że doszło do zabójstwa. Prokuratura zdecydowanie zaprzecza takiej wersji.

- Nie znamy bezpośredniej przyczyny zgonu. Ją określi sekcja zwłok, zaplanowana na czwartek – mówi prokurator Lidia Tkaczyszyn. – Niemniej ustaliliśmy, że w poniedziałek 11 października po godzinie 18 ksiądz był na dachu plebanii. Są świadkowie, którzy widzieli go, jak czyścił komin. Natrafiliśmy na liczne ślady i dowody tej czynności. Między innymi ksiądz miał na rękach sadzę. Zabezpieczono też przedmioty służące do czyszczenia komina. Ustalono okienko w dachu, przez które ksiądz wyszedł na górę. Są wyraźne ślady zsuwania się ciała z dachu. Plebania była zamknięta. Nie stwierdzono żadnych śladów działania osób trzecich, dlatego snute w niektórych mediach tezy o zabójstwie w Pomocnem są całkowicie nieuprawnione.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 3 dni temu dnia 13/10/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 13, 2021 @ 1:50 pm
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. lustrator pisze:

    nie moze byc a Bog był gdzie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SAVE_20211015_152000

Radny z Kunic: Spółka to najlepsza opcja

Read More →