DPD new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Warsztaty teatralne na osiedlu Kopernik. Przygoda za friko

Przez   /   21/07/2016  /   No Comments

Spółdzielczy Dom Kultury KOPERNIK zaprasza gimnazjalistów na warsztaty teatralno-taneczne, które poprowadzą legniccy twórcy związani z Teatrem Modrzejewskiej – Małgorzata Rostkowska i Bartosz Bulanda.

Małgorzata Rostkowska jest instruktorem tańca współczesnego i choreografem, obecnie współpracuje z reżyserem Przemysławem Wojcieszkiem przy jego najnowszym spektaklu, którego premiera jest planowana na początek sierpnia w Warszawie.

Bartosz Bulanda od siedmiu lat gra w legnickim zespole teatralnym, a także prowadzi warsztaty teatralne dla młodzieży.

Ten duet spotkał się już dwukrotnie podczas „Lata w teatrze” w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy w 2012 roku oraz w bolesławieckim Teatrze Starym w 2014 roku. Tym razem wspólnie poprowadzą warsztaty na legnickim osiedlu KOPERNIK w dniach 16-20 sierpnia, które zakończą się pokazem spektaklu „Kosmiczna wyprawa”. Od wtorku do piątku młodzież będzie tworzyć spektakl czyli uczestniczyć w warsztatach teatralno-ruchowych, a także tworzyć scenariusz i scenografię widowiska wieńczącego projekt. Jego otwarta premiera zaplanowana jest na sobotę 20 sierpnia na godz. 16.00 (wstęp wolny).

Zajęcia pod okiem pary prowadzących będą się odbywać co dzień (wtorek-piątek) w godz. 11.00-16.00. Są jeszcze wolne miejsca.
Udział w warsztatach jest bezpłatny, by w nich uczestniczyć nie trzeba posiadać umiejętności aktorskich czy tanecznych. Najważniejszy jest zapał i odwaga do wyrażania siebie poprzez działania na scenie. Warsztaty pozwolą uczestnikom na rozwiniecie własnej wyobraźni oraz otworzą na świadomą pracę z własnym ciałem. Wszyscy, którzy zdąża się na nie zapisać nauczą się pracy aktorskiej i ruchowej na scenie.


BEZPŁATNY tygodniowy cykl warsztatów teatralno-tanecznych „Kosmiczna wyprawa” odbędzie się w dniach 16-20 sierpnia br. w godz. 11.00-16.00 w SDK KOPERNIK, przy ul. Koziorożca 9 w Legnicy.
Zapisy trwają do końca lipca, liczy się kolejność zgłoszeń, zaplanowana grupa to 10-15 osób w wieku gimnazjalnym. Zapisy przyjmowane są pod nr tel. 76 723 09 82, e-mail: sdk@legnickasm.pl. Zapraszamy!

Źródło: Spółdzielczy Dom Kultury Kopernik w Legnicy

FOT. KAROL BUDREWICZ, MATERIAŁY SDK

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Nowy Dekameron 7

“Nowy Dekameron” w wersji dla niesłyszących

Read More →