wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Warszawa przyjedzie rozmawiać z mieszkańcami

Przez   /   31/01/2013  /   No Comments

Ministerstwo Gospodarki deklaruje, że chce prowadzić z mieszkańcami regionu legnickiego dialog o tutejszym złożu węgla brunatnego. Z przeciwnikami odkrywki ustaliło wstępnie, że jeszcze w pierwszej połowie roku jego przedstawiciele przyjadą na rozmowy i konsultacje pod Legnicę. Na wizytę szefa resortu Janusza Piechocińskiego chyba jednak nie ma co liczyć.   – Ministerstwo Gospodarki będzie reprezentowane przez odpowiednich specjalistów w dziedzinie górnictwa odkrywkowego – dowiedzieliśmy się w biurze prasowym resortu. Usłyszeliśmy też zapewnienie, że ministerstwu  zależy na dialogu społecznym dotyczącym  potencjalnych rejonów wydobywczych węgla brunatnego.

Konsultacje są zapowiadane na pierwszą połowę 2013 roku. W spotkaniu mają być reprezentowane wszystkie zainteresowanie strony, a więc – jak można się domyślać – nie tylko mieszkańcy, ekolodzy czy samorządy, ale także lobby energetyczne, dążące do rozpoczęcia eksploatacji złoża węgla brunatnego Legnica.

Ministerstwo przypomina, że nie unika tematu. 11 grudnia 2012 roku przedstawiciele Departamentu Górnictwa  spotkali się z delegacją gmin przeciwnych budowie kopalni odkrywkowych.

- Było to kolejne spotkanie, albowiem reprezentanci stowarzyszenia ?Rozwój Tak ? Odkrywki Nie? brali też udział w proteście przed Ministerstwem Gospodarki w dniu 7 listopada 2012 r., kiedy to złożyli petycję do Ministra Gospodarki.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

fot. Tomasz Golla / www.tomaszgolla.com

KGHM wybuduje farmę fotowoltaiczną przy hucie

Read More →