schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

W Wojcieszowie polała się krew dla WOŚP

Przez   /   27/01/2024  /   No Comments

Dzisiaj w Wojcieszowie w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego odbyła się akcja krwiodawstwa zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Złotoryi. W Wojcieszowie to piąta akcja, natomiast pierwsza stacjonarnie w Szkole Podstawowej, wcześniejsze odbywały się w Przychodni Zdrowia i Gminnym Ośrodku Kultury w krwiobusie. Wojcieszów to małe miasteczko, które ma około 3500 mieszkańców. Pomimo tego akcje krwiodawstwa w Wojcieszowie są zawsze udane, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, a mieszkańcy czekają na akcje z niecierpliwością, ponieważ odbywa się tylko raz w roku.

Krwiodawcy zasilając bank krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu wsparli zbiórkę dla 32 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrano 10,35 l. krwi od 23 osób, natomiast chętnych było znacznie więcej, niestety z powodów zdrowotnych nie udało się u nich przeprowadzić donacji. Należy przypomnieć, że warto przed zdecydowaniem się na oddanie krwi zaznajomić się z wytycznymi RCKiK we Wrocławiu, gdzie wyszczególnione są przeciwwskazania do oddania krwi. Na podkreślenie zasługuje fakt, że zawsze odnotowujemy nowych krwiodawców tym razem było to 4 osoby.

Krwiodawcy otrzymali niecodzienny upominek, który był prawdziwym zaskoczeniem. Dzięki wsparciu Michała Kielana prezesa klubu KGHM Zagłębie Lubin krwiodawcy otrzymali bilety wstępu na mecz Zagłębia Lubin z Cracovią Kraków w dniu 18 lutego 2024r na godzinę 12:30. A także termosy i tradycyjnie czekolady w celu uzupełnienia kalorii po donacji. Część krwiodawców zadeklarowała przekazanie biletów na licytację jutrzejszego 32 finału WOŚP. Przewodniczący Rady Powiatu Łukasz Horodyski zadbał, żeby krwiodawcy i ich rodziny czuli się komfortowo, grillował dla nich kiełbaski, były ciasta oraz zimne i gorące napoje.

Serdeczne podziękowania dla krwiodawców, wolontariuszy, a także strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojcieszowie. Następna akcja krwiodawstwa odbędzie się na początku marca w Złotoryi i jest duża szansa, że uda się zorganizować akcję w Szpitalu Powiatowym w Złotoryi.

Marcin Zawiślak/ Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Złotoryi

FOT. JKUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWI PCK W ZŁOTORYI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

1200X1200_KUPON

Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz!

Read More →