PWSZ_prezentacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

W Witelonce rusza Kosmetologia, studia za free

Przez   /   04/07/2024  /   No Comments

W Collegium Witelona Uczelnia Państwowa trwa rekrutacja na „kierunek przyszłości” – czyli Kosmetologię. Minister Nauki wydał Witelonce zgodę na uruchomienie tych studiów, biorąc pod uwagę zarówno duże zapotrzebowanie rynku pracy na kosmetologów, jak i świetne przygotowanie Uczelni do kształcenia specjalistów tej branży. Studia są bezpłatne.

Collegium Witelona – od lat utrzymujące się w krajowej czołówce państwowych Uczelni wyższych kształcących praktycznie – jest jedną z nielicznych na Dolnym Śląsku szkół wyższych (m.in. po Wrocławiu i Wałbrzychu), która oferuje w nowym roku akademickim bezpłatne studia na popularnej Kosmetologii.

To prawdziwy „kierunek przyszłości” – w związku z dynamicznie rozwijającą się branżą beauty, kosmetolodzy są bowiem coraz częściej poszukiwanymi na rynku pracy specjalistami. Są też dobrze wynagradzani. Według opiniotwórczego portalu wynagrodzenia.pl – przeciętna pensja kosmetologa w styczniu 2024 roku, pracującego „u kogoś”, wynosiła 5000 PLN. Mowa o pensji średniej, czyli wahającej się od ok. 4 000 PLN dla poczatkujących kosmetologów, do ponad 6000 PLN dla doświadczonych specjalistów. Natomiast miesięczne zarobki kosmetologów, którzy zdecydowali się na prowadzenie własnych gabinetów, sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych. Ponieważ branża beauty rozwija się świetnie i nic nie wskazuje, żeby ten trend miał się zatrzymać, prognozy dotyczące coraz większej ilości ofert pracy i coraz wyższych zarobków dla kosmetologów są bardzo obiecujące.

- Dlatego warto zainteresować się Kosmetologią, która jest zawodem przyszłości. W związku z systematycznym wzrostem zamożności społeczeństwa, a co za tym idzie, również coraz większą świadomością znaczenia zdrowia i dobrego samopoczucia, zapotrzebowanie na specjalistów z branży beauty będzie rosło – mówi dr Monika Stanaszek, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej Collegium Witelona Uczelnia Państwowa. Absolwenci Kosmetologii mogą pracować po studiach zarówno w salonach i gabinetach kosmetycznych, kosmetologicznych czy trychologicznych, jak i w klinikach medyny estetycznej czy np. firmach oferujących szkolenia branży beauty lub zajmujących się sprzedażą profesjonalnych produktów i kosmetyków.

Collegium Witelona od lat utrzymuje się w czołówce kształcących praktycznie Uczelni wyższych właśnie dlatego, że na bieżąco reaguje na potrzeby rynku pracy. Uruchomienie Kosmetologii jest tego najlepszym przykładem. – Uczelnia zdecydowała się na uruchomienie tego kierunku ze względu na rosnące zapotrzebowanie rynku pracy na kosmetologów. Procedura nie była łatwa: Witelonka musiała najpierw otrzymać akceptację Polskiej Komisji Akredytacyjnej, następnie zgodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Decydowały m.in. takie czynniki, jak: ocena zapotrzebowania rynku na specjalistów tej branży, posiadanie przez Uczelnię wykwalifikowanej kadry, profesjonalnie wyposażonych, specjalistycznych pracowni czy zapewnionych, dobrych miejsc praktyk dla studentów. Collegium Witelona spełniło wszystkie te warunki, po raz kolejny udowadniając, że jest nowoczesną, odpowiedzialną Uczelnią. Sukces został potwierdzony przez fakt, że otrzymaliśmy wszystkie zgody na uruchomienie nowego kierunku studiów już przy pierwszym wniosku, podczas gdy inne Uczelnie zabiegają o to latami – mówi dr Monika Stanaszek.

Collegium Witelona zaprasza osoby zainteresowane studiowaniem Kosmetologii do odwiedzenia strony: www.rekrutacja.collegiumwitelona.pl, następnie do elektronicznej rejestracji i złożenia dokumentów wymaganych do rekrutacji. Im szybciej dokumenty zostaną złożone, tym większa będzie szansa dostania się na dobre studia. W razie pytań Uczelnia zaprasza do kontaktu telefonicznego z punktem rekrutacyjnym (tel. 76 723 22 10) lub odwiedzenia punktu rekrutacyjnego, znajdującego się w siedzibie Collegium Witelona (ul. Sejmowa 5, Legnica), w pokoju nr 34, budynek A. Pierwszy etap rekrutacji na Kosmetologię potrwa w Collegium Witelona Uczelnia Państwowa do 7 sierpnia.

Źródło: Collegium Witelona Uczelnia Państwowa w Legnicy

FOT. COLLEGIUM WITELONA UCZELNIA PAŃSTWOWA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

411-248601

Policjanci zatrzymali samochodowych złodziei

Read More →