basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

W rocznicę huraganu odkryj na nowo legnicki park

Przez   /   11/07/2019  /   No Comments

W niedzielę, 21 lipca o godzinie 14.00, w ramach nowego cyklu spacerów miejskich, miłośnicy zabytków i pasjonaci historii Legnicy odbędą jedyną w swoim rodzaju podróż w czasie po parku Miejskim, który 10 lat temu zniszczył potężny huragan.

Spotykamy się przy alei Orła Białego w sąsiedztwie pomnika z figurą śpiącego lwa nad Kozim Stawem.
Czy wiecie, gdzie jest w Legnicy Park Wystawowy albo Wyspa Róż? Park Miejski – rajski ogród legniczan powstawał etapami w XIX i XX wieku. Na jego terytorium złożyły się kolejne, stopniowo zagospodarowywane obszary, z których każdy ma własną, odrębną historię oraz unikalną nazwę, używaną przez dawnych mieszkańców miasta.
Podczas wspólnej wędrówki Grażyna Humeńczuk, autorka pionierskiej monografii legnickiego parku, przedstawi historię tych niezwykłych miejsc położonych w zielonym sercu miasta. Zapraszamy do zanurzenia się w barwny, bajkowy, nierealny świat pełen egzotycznych roślin, kwiatowych kobierców i posągów.
Spacery historyczne organizują Muzeum Miedzi i Urząd Miasta. Ich ideą jest ponowne odkrywanie ukrytego oblicza Legnicy. Spacer w 10 lat po huraganie poprowadzą Grażyna Humeńczuk i Katarzyna Kotlińska z Muzeum Miedzi. Udział jest bezpłatny.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 124 dni temu dnia 11/07/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 11, 2019 @ 12:34 pm
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

2209_1572400271

Koncert charytatywny dla Stasiastego. Granie o życie

Read More →