PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

W niedzielę Koncert Jubileuszowy Legnica Cantat

Przez   /   31/05/2019  /   No Comments

2 czerwca, o godz. 15.00, w Kościele Ewangelickim Marii Panny odbędzie się Koncert Jubileuszowy, połączony z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród tegorocznego Ogólnopolskiego Turnieju Chórów Legnica Cantat 50.

Podczas koncertu czekają nas wyjątkowe wydarzenia artystyczne – usłyszymy prawykonanie utworu skomponowanego specjalnie z okazji półwiecza festiwalu. Będzie to “Missa Choralis” autorstwa Pawła Łukaszewskiego, znakomitego współczesnego kompozytora, specjalizującego się w muzyce sakralnej i chóralnej, prorektora Uniwersytetu Muzycznego Fryderka Chopina w Warszawie.
Drugim utworem, który zabrzmi tego wieczoru, będzie “Misa Tango – Misa a Buenos Aires” Martina Palmeri. Utwór inspirowany jest tradycyjnym tango argentyńskim, a w szczególności tango nuevo Astora Piazzoli. “Misa a Bueanos Aires”, która po raz pierwszy została wykonana w 1996 r., ukazała imponujący talent kompozytora do adaptacji charakterystycznych cech tanga w kompozycjach. Natomiast warstwa tekstowa dzieła wywodzi się z tradycji katolickich mszy. W efekcie powstało przepiękne dzieło wokalno – instrumentalne. Szczególnego kolorytu dodaje utworowi “bohater” koncertu: niepozorny z wyglądu instrument bandoneon, który sposobem wydobywania dźwięku i barwą nieco przypomina akordeon. Jest jednak od niego dużo mniejszy, za to ma znacznie większy wachlarz muzycznych i interpretacyjnych możliwości.

Podczas Koncertu Jubileuszowego wystąpią:

Chór NFM (Narodowego Forum Muzyki)
Orkiestra Kameralna N-Harmonia
Marcello Nisinman – bandoneon
Katarzyna Neugebauer-Jastrzębska – fortepian
Aleksandra Turalska – sopran
Ewelina Wojewoda – alt
Małgorzata Ciężka-Kątnik – sopran
Sebastian Mach – tenor
Michał Pytlewski – bas

Dyrygent: Agnieszka Franków – Żelazny

Zapraszamy serdecznie!
Bilety w cenie 15 zł, 25 zł i 35 zł do nabycia w Galerii Satyrykon (Rynek 36).

Źródło: EGO/ Legnickie Centrum Kultury

FOT. LEGNICKIE CENTRUM KULTURY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 485 dni temu dnia 31/05/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 31, 2019 @ 10:09 am
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

dwurnik

Malarstwo Edwarda Dwurnika w Muzeum Miedzi

Read More →