schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

W grudniu apelacja od wyroku w sprawie Jana F.

Przez   /   23/11/2022  /   10 Comments

Na 20 grudnia Sąd Apelacyjny we Wrocławiu wyznaczył termin rozprawy w sprawie Jana F., który w 2017 roku pod garażami przy ul. Sudeckiej w Legnicy zabił Sławomira Nowiczonka i w pierwszej instancji został uniewinniony.

Wydając w czerwcu br wyrok Sąd Okręgowy w Legnicy uznał, że Jan F. działał w obronie koniecznej. Za prawdziwą przyjęto wersję, że pijany Sławomir Nowiczonek nastawał na życie oskarżonego, tzn. uniósł nad głowę dwie cegłówki, jakby chciał go  uderzyć. Jan F. ciosem z głowy w twarz powalił go na ziemię. Upadając, mężczyzna doznał urazu mózgu i kilka godzin później zmarł w szpitalu.

Sąd uznał, że oskarżony nie przekroczył granic obrony koniecznej, bo zachowanie Sławomira Nowiczonka było formą ataku – dwie cegłówki uniesione na wysokość głowy wskazywały na złe intencje.

Sekcja zwłok wykazała, że Sławomir Nowiczonek wypił najwyżej dwa piwa (miał 0,6 promila alkoholu we krwi). Przyjęta przez Sąd Okręgowy w Legnicy wersja wydarzeń budzi też wątpliwości z innych powodów. Bulwersujące jest zachowanie oskarżonego i jego towarzyszy wobec ofiary. Nieprzytomny mężczyzna został obsikany, polany piwem, okradziony.

FOT. PIOTR KANIKOWKSI

 

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 77 dni temu dnia 23/11/2022
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Listopad 23, 2022 @ 3:46 pm
 • W dziale: wiadomości

10 komentarze

 1. Legniczanin pisze:

  lustrator doznał roztrojenia(!) jaźni. Książę rynsztoka piesze o sobie per my, znaczy on, alter on i kod!

  Każy kto wpłaci wadium jest uprawniony do startu w licytacji… Takich niesfinalizowanych transakcji są tysiące i w Janowie też się wcześniej zdarzały….

  A ten radny to palił z rozpaczy nad głupotą opozycji. Co to jest program antypis? Jeżeli PiS robi coś, nawet nieudolnie to antypis będzie nic nie robił i też nieudolnie, bo jeszcze coś spieprzy lub sprzeda na preferencyjnych warunkach kolesiowi….!!!

 2. Anonim pisze:

  albo tak smiesznie pajacyku legnicki >>>o sytuacji z zaskakującym finałem doszło w Lubartowie. Policjanci otrzymali zgłosznie, że w toalecie na terenie starostwa powiatowego ktoś pali marihuanę. Gdy policjanci dotarli na miejsce, zastali tam Krzysztofa Ż. przy którym znaleźli większe ilości narkotyku. To radny Prawa i Sprawiedliwości, kierownik Wydziału Komunikacji lubartowskiego starostwa.

 3. Anonim pisze:

  gdybys jednak baranie nadal nie łapał to nadal PIS>>>Także stadnina w Janowie nie otrzymała przelewu od klienta z RPA. Oznacza to, że organizatorzy aukcji Pride of Poland zaliczyli kolejną kompromitującą wpadkę związaną ze sprzedażą cennych klaczy z państwowych stadnin. Chcieliśmy zapytać prezesa Krzysztofa Kierzka o to, jakie dalsze kroki zamierza podjąć w tej sprawie oraz kim był klient z RPA. Ten jednak w środę nie odbierał od nas telefonu.

 4. Anonim pisze:

  a ze baran sam sie prosi to prosze>>>>>Plan B” organizatorów aukcji Pride of Poland się nie powiódł. Tajemniczy kupiec z RPA nie zapłacił za wylicytowane i nieopłacone przez klienta z Francji klacze. To już druga nieudana próba ich sprzedaży.
  Słynna aukcja Pride of Poland odbyła się w połowie sierpnia w Janowie Podlaskim. Zakończyła się skandalem, bo Francuz Thierry Barbier, który wylicytował klacze za blisko milion euro, okazał się zupełnie niewiarygodnym klientem. W środowisku był znany z niewywiązywania się z umów.

 5. Anonim pisze:

  amen idioto.Dałes z siebie wszystko jak widac.Obetrzyj pot i idz sie wy..rac.

 6. legniczanin pisze:

  anonim=debil=ania=lustrator znów w akcji.

  NIc nie powiedzieć w temacie ale obsrać wszystko dookoła…!

  Kto potrafi zabronić debilowi?

  lustrator dawaj dalej….!!!!
  Nie było o stadninach, p-O-SŁACH i tym podobnych z przekazu dnia dla POspólstwa….
  Upsss, wnuk dziada z wermahtu coś pierdnął więc należy dać głos poparcia, najlepiej własną dupą. A więc do dzieła aniu…

 7. Anonim pisze:

  nie to raczej systemowe dzialania klubu gazety polskiej.

 8. Anonim pisze:

  kolejny wyskok idioty z legnicy.Ale tak na trzezwo??

 9. Legniczanin pisze:

  A ta wersja oskarżonego to potwierdzona wyłącznie przez współsprawców?

 10. Legniczanin pisze:

  Kolejny wybryk legnickiego sądu czy też systemowe działanie. To jeden z nielicznych sądów w Polsce, który wykazuje ogromną pobłażliwość dla pewnej grupy przestępców….

  Sędziowie powinni odpowiadać osobistym majątkiem za szkody wyrządzone wadliwymi orzeczeniami i podlegać okresowej weryfikacji przez organ odrębny od korporacji, która wzajemnie się ochrania. Ukradłeś 50 zł więc zrobiłeś to w roztargnieniu a jak ukradłeś wiertarkę to zapłacisz grzywnę w wysokości…. trzymiesięcznej pensji! Taka to ci sprawiedliwość w polskich sądach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

doctor-1228627_1920

Ginekolog z Legnicy rozmnażał swoje pacjentki

Read More →