AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

W gazie bezkonkurencyjni

Przez   /   09/11/2020  /   No Comments

Podczas gdy cała Europa korzystała już tylko z propanu, w Polsce wciąż jest propan-butan. Efekt jest taki, że od 17 lat Stacja LPG przy zbiegu ul. Wrocławskiej 101 i Moniuszki to wciąż jeden z nielicznych w Legnicy dystrybutor butli z czystym propanem.

W myśl zasady „płacisz więcej, by mieć taniej” butla z propanem jest o 7 zł droższa (1/10 ceny) od mieszanki propanu i butanu, ale dużo wydajniejsza. W mieszance propan-butan najpierw spala się lepszy propan. Bywa, że sam butan nie spali się w ogóle i 1/3 z 11 –kilogramowej butli marnuje się. W butlach z samym  propanem nie dochodzi do efektu oblodzenia butli. Czysty propan nie ma też nieprzyjemnego zapachu podczas spalania i daje więcej ciepła. Korzyści widoczna jest szczególnie w zimie, gdy butle z propanem-butanem wymienia się o wiele szybciej, podczas gdy butle z propanem służą nam tak samo długo latem i zimą.

- Ludzie się powoli przekonują do samego propanu, ale to żmudny proces reklamy szeptanej – przyznaje Jerzy Potycz, właściciel Stacji LPG.

- Ci, którzy spróbowali , są wierni propanowi, bo to najlepszy gaz na ogrzanie mieszkania, w kuchni, do kuchenek turystycznych czy do prac budowlanych i przyczep kempingowych.

Nie tylko sprzedaż

Oprócz wymiany butli, stacja LPG oferuje akcesoria do nich, a nawet kuchenki turystyczne. Te ostatnie, przed wyjazdem, można w stacji bezpłatnie sprawdzić.

- Przy zakupie gazu przede wszystkim wypytujemy naszych klientów, do jakich celów będą wykorzystywać gaz, by doradzić im jak najlepsze rozwiązanie. Często uświadamiamy, że n przykład wąż czy reduktor ma wbitą datę ważności i po tym okresie się zużywają co powoduje zagrożenie, gorsze działanie urządzeń czy straty gazu.

W Stacji LPG można też wymienić butle turystyczne. Stacja prowadzi też regenerację i legalizację butli czerwonych (odpłatnie).

Prowadzona jest też sprzedaż węgla i drewna rozpałkowego, opałowego i kominkowego oraz pelletów i brykietu drzewnego.

Najtańszy gaz

Istniejąca od 2003 roku Stacja LPG przy zbiegu Wrocławskiej i Moniuszki jest wyjątkowa także po innym względem. Przez lata z mapy Legnicy zniknęło kilkanaście stacji LPG, a mimo to od lat to właśnie tu jest najtańszy gaz do samochodów. Jak to się dzieje? Każda dostawa ma świadectwo jakości. Oszczędza się tu nie na jakości gazu, a na katalogach, folderach, całej dodatkowej obudowie, w jaką wyposażone są inne stacje paliw. I takie czynniki wpływają na konkurencyjną i najniższą cenę.

Stacja LPG ma jako jedyna w Legnicy dystrybutor gazu z preselekcją. Można go więc ustawić na odpowiednią kwotę bez obaw o przelanie gazu.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

ZUS informuje: pieniądze na wyprawki już płyną na konta

Read More →