PWSZ_prezentacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Vivelo Book Award 2024 dla książki Przemka Corso!

Przez   /   20/05/2024  /   No Comments

Legniczanin Przemek Corso napisał, Marcelina Misztal zilustrowała a jury Targów Książki i Mediów Vivelo 2024 uznało ich wspólne dzieło – “Opowieści z Białej Doliny” – za najlepszą książkę dla dzieci.

W ramach Vivelo Book Awards nagrodzono 9 (spośród 27 nominowanych) książek w 9 kategoriach. “Opowieści z Białej Doliny” Przemka Corso i Marceliny zwyciężyły w kategorii Literatura Dziecięca. W jury zasiadali dziennikarka i felietonistka Agata Pasent, fotografka Lidia Popiel, rysownik Henryk Sawka, muzyk Zbigniew Hołdys, pisarz Grzegorz Kasdepke, literaturoznawca Wojciech Birek, psychoterapeutka Tatiana Mindewicz-Paucz oraz dziennikarz Paweł Szanawski. Ich zadanie polegało na wyborze “książek, którymi się można zachwycić”.

“Opowieściami z Białej Doliny” można się zachwycić. Ale to również opowieść o tym, jak zachwycający bywa świat, jeśli mamy dość wrażliwości, by uważnie mu się przyjrzeć. Przemek Corso napisał książkę, która podoba się dzieciom i nie usypia dorosłych, kiedy czytają ją maluchom na dobranoc. Tajemnica jej sukcesu tkwi prawdopodobnie w intrygujących bohaterach, ponadczasowym przesłaniu i nieszablonowym poczuciu humoru autora. To zestaw mądrych i zabawnych opowiadań o przyjaźni, miłości, odwadze, szacunku dla każdego stworzenia. Zdążył się już ukazać ciąg dalszy, “Lato w Białej Dolinie”.

Mieszkający w Legnicy Przemek Corso to człowiek wielu talentów. Przed wszystkim pisarz, autor książek adresowanych do dzieci (cykl “Bałtowskie opowieści”), młodzieży (cykl powieści przygodowych z Robertem Karczem) i dorosłych (thriller “Serca twego chłód”). Popełnił też bestsellerowe biografie “Grubson. Na szczycie” i “Rahim. Ludzie z tylnego siedzenia”, “Czesław Mozil. Pocztówki z pandemii”. Hitem wśród audiobooków było westernowe słuchowisko “Miasteczko Brighthope” z udziełem m.in. Wojciecha Mecwaldowskiego, Borysa Szyca, Jana Frycza, Fisza i Wojciecha Waglewskiego Poza tym Przemek Corso jest głosem Kolei Dolnośląskich, który życzy miłej podróży i przypomina, by nie zapomnieć bagażu. Pracuje jako konferansjer, felietonista, głos radiowy, lektor, scenarzysta , autor tekstów piosenek, tłumacz, itd

FOT. FACEBOOK.Pl/ MIASTO LEGNICA

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

miodobranie_w_kghm_1_ (1)

Miedziowe Pszczoły. Pierwsze miodobranie w KGHM

Read More →