Gala
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Uwaga, premiera. Nowy spektakl na nowej scenie

Przez   /   30/04/2014  /   No Comments

“Dzień dobry i do widzenia” to najnowsza premiera Teatru Modrzejewskiej. Dramat Athola Fugarda wyreżyserowała Magda Skiba. Zagrają Gabriela Fabian i Mariusz Sikorski. 2 maja zapraszają na teatralny strych, gdzie powstała nowa scena – przytulna przestrzeń, wymarzona do takich intymnych, kameralnych spektakli.

“Dzień dobry i do widzenia” to mroczna, przygnębiająca historia rodzeństwa, które spotyka się po długiej rozłące. Pogruchotani, poranieni, samotni, przygaszeni, pozbawieni radości życia wspominają dzieciństwo, doszukując się w nim przyczyn swych niespełnień. Kameralny psychologiczno-egzystencjalny dramat jest utkany z emocji, od nienawiści i gniewu do czułości. Dla aktorów to ogromne wyzwanie. W zbudowaniu intymnej atmosfery ma pomóc im przestrzeń – nowa Scena na Strychu, zaadaptowane na potrzeby takich przedstawień pomieszczenie wykorzystywane wcześniej jako magazyn. Zostało uprzątnięte, pomalowane, przyozdobione przez Gabrielę Fabian.

- W przeszłości służyło jako sala baletowa. Później Władysław Chyła prowadził tu zajęcia plastyczne dla młodzieży. Teraz chcemy grać tu sztuki, robić kameralne koncerty na 40-50 osób – mówi dyrektor Jacek Głomb.

Bilety na “Dzień dobry i do widzenia” kosztują 30/18 zł. Premiera 2 maja o godz. 19. Spektakl będzie grany także 8 maja o godz. 19.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2128 dni temu dnia 30/04/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 30, 2014 @ 3:54 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Twój Vincent 2

Legnica. “”Nasz Vincent” w holu Starego Ratusza

Read More →