Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Uroczyste podsumowanie wystawy Beksińskiego w Legnicy

Przez   /   28/02/2019  /   No Comments

W dniu 1 marca br. o godz. 17.00 w Galerii Ring odbędzie się finisaż ekspozycji Zdzisława Beksińskiego. Jednym z gości będzie jej pomysłodawca, organizator wystaw i popularyzator fotografii, Jerzy Zegarliński.

„Od fotografii do fotomontażu komputerowego” to tytuł wystawy najpopularniejszego polskiego artysty, jak okrzyknięto Beskińskiego, przynajmniej na podstawie rankingów popularności i częstotliwości pokazów jego dzieł. Jednak legnicka prezentacja nie zawierała najpopularniejszych prac sanocko-warszawskiego twórcy czyli surrealistycznych płócien operujących przeważnie mroczną estetyką śmierci, rozkładu i katastrofy.
„Wspólnie z Agencją Zegart pokazaliśmy mniej znaną, a przecież pierwotną, pierwszą i najbliższą Beksińskiemu twórczość – fotografię, od której zaczynał. Był też pionierem fotomontażu komputerowego w Polsce, który uprawiał jeszcze w XX w., a który dziś może być odbierany zupełnie inaczej. Jest to więc propozycja bardziej dla koneserów twórczości tego autora niż dla tych, których przyciąga magia nazwiska czy rodzinnego fatum” – komentują organizatorzy. Tym bardziej polecają wystawę, która daje możliwość poznania nieznanego oblicza sławnego twórcy. Nie zapominając jednak o ważnym kontekście, jakim dla autora było skrywane i maniakalnie dokumentowane życie rodzinne, w dniu 5 marca o godz. 16.00 zapraszają do Galerii Ring na specjalną projekcję dokumentu filmowego pt. „Beksińscy. Album wideofoniczny”, który jest osobistym, szokującym i autentycznym autoportretem trzech niezwykłych osobowości o tragicznym losie. Wstęp na wystawę, finisaż i wtorkową pełnometrażową projekcję wolny. Zapraszamy.

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 497 dni temu dnia 28/02/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 28, 2019 @ 10:07 am
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Betlejem-Judea-2_resize

“Niebezpieczne zabawy” w Galerii Sztuki w Legnicy

Read More →