PWSZ_prezentacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Ukradł samochód, żeby wrócić ze Złotoryi do domu

Przez   /   27/03/2024  /   No Comments

Brak połączeń autobusowych czy kolejowych potrafi sprowadzić ludzi na złą drogę. Przykładem niech będzie zatrzymany przez policję 26-latek z powiatu legnickiego, który będąc w Złotoryi ukradł samochód, bo nie miał jak wrócić do domu.

Po prawdzie właściciel samochodu trochę jest sam sobie winny. Robiąc szybkie zakupy w markecie przy ul. Legnickiej w Złotoryi, zostawił na sklepowym parkingu otwartego Volkswagena Lupo z kluczykami w stacyjce. Nie było go kilka minut. Wrócił i zobaczył, że auto zniknęło.

Zgłosił kradzież w Komendzie Powiatowej Policji w Złotoryi. Funkcjonariusze zaczęli m.in. od sprawdzenia kierunku, w którym odjechał złodziej. Opublikowano komunikat o kradzieży pojazdu z prośbą o przekazywanie wszelkich informacji, które pomogą w ustaleniu trasy przejazdu lub miejsca, w którym może się znajdować skradzione auto.

- Na podstawie własnych typowań oraz informacji wpływających na telefon dyżurnego jednostki, złotoryjscy policjanci skontrolowali kilka pojazdów tej samej marki i w tym samym, charakterystycznym kolorze – opowiada aspirant Dominika Kwakszys, oficer prasowa KMP w Złotoryi. - Jedna z informacji okazała się strzałem w dziesiątkę. Policjanci odnaleźli i zabezpieczyli skradzione auto na terenie sąsiedniego powiatu legnickiego. Pojazd został przekazany pokrzywdzonemu, który nie krył swojej wdzięczności.

Sukces pozostawał jednak połowiczny, bo brakowało sprawcy. Funkcjonariusze ruszyli tropem, który zaprowadził ich do właściciela niezamieszkałego domu jednorodzinnego w tej samej miejscowości. Tam dowiedzieli się, że kilka dni wcześniej do tego budynku wtargnął jakiś mężczyzna i bez zgody właściciela pomieszkiwał kilka dni.

Podejrzewano, że ten sam człowiek mógł skraść Volkswagena Lupo ze Złotoryi.

- Czynności wykonywane przez policjantów, niczym po nitce do kłębka, pozwoliły na jego identyfikację oraz zatrzymanie – dodaje Dominika Kwakszys.- 26-latek trafił do Komendy Powiatowej w Złotoryi, gdzie przyznał, że wykorzystał nieuwagę właściciela auta i ukradł je, ponieważ nie miał jak wrócić do domu.

Policjanci przedstawili mężczyźnie dwa zarzuty: kradzieży pojazdu oraz naruszenia miru domowego. O dalszym losie 26-latka będzie decydował sąd. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

FOT. POLICJA ZŁOTORYJA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 24 dni temu dnia 27/03/2024
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 27, 2024 @ 12:14 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

437695941_3708052086142277_7610538367078606599_n

Nie tylko Legnica. Gdzie w niedzielę będzie dogrywka?

Read More →