Starostwo1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Udając skup złomu złodzieje kradli auta w biały dzień

Przez   /   19/05/2022  /   No Comments

Policjanci z Rudnej wytropili złodzieja, który z opuszczonej posesji wywiózł i przywłaszczył sobie 7 samochodów osobowych, częściowo zdekompletowanych. Aby nie wzbudzać podejrzeń sąsiadów przyjeźdżał po nie w biały dzień samochodem oznakowanym jako “skup złomu”. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

35-latek był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Jako recydywista nie może liczyć, że sąd go potraktuje łagodnie.

Połakomił się na wraki samochodów stojące na niezamieszkałej posesji w gminie Rudna. Robota wydawała się prosta, bo posiadłość nie była monitorowana. Samochody i elementy karoserii zabierał wynajętym pojazdem do wywozu złomu. Liczył, że uśpi tym czujność sąsiadów. Łup sprzedał i podzielił się pieniędzmi ze wspólnikiem.

Poszkodowani oszacowali swoje straty na 12 tys. zł.

- Nad sprawą tą pracowali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rudnej – opowiada asp. sztab. Sylwia Serafin, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. -Ich dociekliwość, łączenie faktów i żmudna praca operacyjna, zakończyły się ustaleniem, kto stoi za tym przestępstwem.  Podejrzany nie krył zdziwienia, kiedy do jego drzwi zapukali rudnowscy policjanci. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Usłyszał w sumie 3 zarzuty kradzieży i jeden zarzut naruszenia miru domowego.

Stróże prawa ustalili również wspólnika 35-latka. On także został zatrzymany i usłyszał zarzut.

FOT. POLICJA LUBIN

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

IMG_20220705_122331

Petycja w obronie teatru przed prezydentem Legnicy

Read More →