Akademia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Wojewoda wstrzymał uchwałę o darmowej komunikacji

Przez   /   28/02/2019  /   No Comments

Od 1 marca w Legnicy miała obowiązywać uchwała o darmowej komunikacji dla uczniów i mieszkańców po 65 roku życia, ale na skutek skargi prezydenta wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak wstrzymał jej wykonanie. Komunikat informuje o wątpliwościach prawnych, które wymagają dłuższej analizy. 

Prezydent Tadeusz Krzakowski zgłosił zastrzeżenia do uchwały Rady Miejskiej Legnicy z 28 stycznia 2019 r i poprosił wojewodę o przeanalizowanie, czy zapadła zgodnie z prawem. Uchwałę zaskarżyli również burmistrz Prochowic oraz wójtowie Kunic i Miłkowic, według których legniccy radni nadużyli swoich uprawnień na szkodę samorządów, które w 2017 roku podpisały z Legnicą porozumienie międzygminne w sprawie publicznego transportu.

W odpowiedzi na zgłoszone wątpliwości przewodniczący Rady Miejskiej Legnicy Jarosław Rabczenko – współautor projektu uchwały – w poniedziałek przekazał Pawłowi Hreniakowi swoje stanowisko oraz dokumenty. Jak informuje Sylwia Jurgiel, rzeczniczka prasowa wojewody dolnośląskiego, zdecydowano się wstrzymać uchwałę ze względu na konieczność analizy tych dokumentów. Do czasu zakończenia postępowania nadzorczego wykonanie uchwały zostało wstrzymane.  Uczniów legnickich szkół korzystających z miejskiej komunikacji wciąż obowiązują bilety. Z zapowiadanych darmowych przejazdów nie skorzystają też na razie legniczanie po 65 roku życia ani – w warunkach alarmu smogowego – kierowcy i inni użytkownicy samochodów osobowych.

FOT. DUW.GOV.PL

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 497 dni temu dnia 28/02/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 28, 2019 @ 6:00 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

106991674_10213792136877759_1320529393718599508_n

Wolontariusze z Legnicy chcą pomagać psom. Nie mogą

Read More →