Prezydent_zyczenia_kobiet
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Ubezpieczenie bezskładkowe, czyli co?

Przez   /   18/01/2021  /   No Comments

Zastanawiasz się, czy możesz być ubezpieczonym na wypadek śmierci na skutek nieszczęśliwego wypadku bez płacenia składek? Jest to możliwe! Wystarczy, że wybierzesz towarzystwo ubezpieczeniowe, które po zaprzestaniu płacenia składek przekształca polisę indywidualną w bezskładkową. To bardzo korzystne rozwiązanie dla osób w trudnej sytuacji finansowej. Dowiedz się więcej!

Decyzja o zakupie ubezpieczenia na życie jest często podyktowana np. pojawieniem się dziecka albo inwestycją w zakup lub budowę nieruchomości. Wiele osób wykupuje polisę w wieku średnim, kiedy zaczynają czuć potrzebę zabezpieczenia przyszłości swojej i najbliższych osób. Miesięczna składka wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, co może znacząco obciążyć domowy budżet. Aby nikt nie musiał rezygnować z ochrony w trudnej sytuacji życiowej, stworzono ubezpieczenie bezskładkowe.

Co to jest ubezpieczenie bezskładkowe?

Zastanawiasz się, czym jest ubezpieczeniowe bezskładkowe? To oferta skierowana do osób, które wykupiły polisę długoterminową, bezterminową lub posagową, a następnie z różnych przyczyn nie mogą dalej opłacać składek w terminie. Dzięki temu rozwiązaniu mogą nadal korzystać z ochrony na życie bez płacenia za nią, tak długo jak trwa umowa lub do wyczerpania wartości polisy.

Przekształcenie indywidualnej umowy na bezskładkową jest bardzo proste. Należy przesłać do towarzystwa ubezpieczeniowego odpowiedni wniosek wraz ze wszystkimi danymi, które umożliwiają potwierdzenie Twojej tożsamości.

Ubezpieczenie bez składek – na czym polega?

Polisa zostanie zmodyfikowana, jeśli osobiście złożysz wniosek z prośbą o taką zmianę lub przestaniesz płacić składki. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma własne zasady, np. Allianz przekształca umowę po 90 dniach od terminu zapłaty za ochronę, jeśli trwała powyżej 2 lat. Z kolei Aviva zmienia charakter polisy po 7 dniach od wezwania do uiszczenia należności. Zmodyfikowanie warunków jest także możliwe w TU Warta. Z kolei w PZU, Prudential i NationaleNederlanden brak wpłaty jest równoznaczny z rozwiązaniem umowy – wyjaśnia ekspert serwisu Rankomat.pl.

Ubezpieczenie bezskładkowe wiąże się z kilkoma konsekwencjami, w tym:

  • ze zmniejszeniem sumy gwarantowanej na rzecz wprowadzenia okresu bez składek,
  • z zakończeniem umów dodatkowych zapewniających rozszerzony zakres ochrony.

Należy pamiętać, że zmiana warunków polisy jest nieodwracalna, dlatego decyzja o zmianie charakteru umowy powinna być dobrze przemyślana.

Gdzie znaleźć ubezpieczenie bezskładkowe?

Potrzebujesz polisy na życie, ale chcesz zapewnić sobie ochronę, kiedy zmieni się Twoja sytuacja finansowa? Jeśli chcesz znaleźć najkorzystniejszą ofertę, skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń, np. na stronie https://rankomat.pl/ubezpieczenia-na-zycie/kalkulator.

W serwisie znajduje się czytelny formularz, który należy uzupełnić. Potrzebne będą informacje o zakresie ochrony oraz o osobach objętych ubezpieczeniem, w tym o ich dacie urodzenia, wykonywanym zawodzie, wysokości miesięcznych dochodów oraz liczbie dzieci. Na podstawie wpisanych danych system wygeneruje listę ofert ubezpieczycieli wraz z ich warunkami oraz ceną. Wybierz najkorzystniejszą polisę, a następnie umów się na spotkanie z konsultantem, który dokończy uzupełnianie wniosku o ochronę na życie.

 

Pamiętaj, że ubezpieczenie na życie ma dać Ci pomoc w najtrudniejszych sytuacjach w życiu. Wykup polisę, która zapewni ochronę także wtedy, gdy nie będziesz mógł zapłacić składki.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Zespół BeraBand

Cudny BeraBand. Chłopcy z Liverpoolu zagrali w Jaworze

Read More →