basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Trzęsienie ziemi w Sejmiku. Myrda wicemarszałkiem

Przez   /   31/03/2016  /   No Comments

Grzegorz Schetyna i jego ludzie zostali odsunięci od władzy na Dolnym Śląsku. Od dziś karty w Sejmiku rozdaje nowy klub złożony z  ludzi prezydenta Lubina Roberta Raczyńskiego oraz dotychczasowych radnych Platformy Obywatelskiej z marszałkiem Cezarym Przybylskim na czele. Wicemarszałka Andrzeja Kosióra z PO zastąpił lubinianin Tymoteusz Myrda. 

Obecne trzęsienie ziemi w Sejmiku to kolejny akt starej wojny, jaką na Dolnym Śląsku toczą stronnicy Grzegorza Schetyny ze stronnikami Jacka Protasiewicza. Wynik ostatnich wyborów w Platformie Obywatelskiej i rozwiązanie dolnośląskich struktur partii postawił tych ostatnich pod ścianą. Sprowokował przegrupowanie sił. W ten sposób wykrystalizował się nowy klub, a osłabiona, pozbawiona części działaczy PO dołączyła do PiS-u jako sejmikowa opozycja.

Nowy klub Bezpartyjnych Samorządowców tworzy środowisko ludzi związanych z Jackiem Protasiewiczem, Rafałem Dutkiewiczem, Patrykiem Wildem i  Robertem Raczyńskim. To Cezary Przybylski, Michał Bobowiec, Ryszard Lech, Czesław Kręcichwost, Jerzy Michalak, Julian Golak, Janusz Marszałek, Marek Obrębalski, Ewa Rzewuska, Paweł Wróblewski, Tymoteusz Myrda, Patryk Wild, Ewa Zdrojewska i Kazimierz Janik. Czyli 14 szabel w 36-osobowym Sejmiku Samorządowym Województwa Dolnośląskiego.  Sami nic nie znaczą, ale  mając wsparcie SLD i PSL mogą rządzić. Pokazały to głosowania nad zmianami w zarządzie województwa: 27 głosów za odwołaniem wicemarszałka Andrzeja Kosióra z PO i 24 za powołaniem na jego miejsce Tymoteusza Myrdy.

Tymoteusz Myrda to jeden z najbardziej zaufanych ludzi prezydenta Roberta Raczyńskiego, przewodniczący Stowarzyszenia Lubin 2006. Z wykształcenia radca prawny. W ostatnich wyborach samorządowych startował na prezydenta Legnicy, a mieszkańcom obiecywał bezpłatną komunikację, bezpłatne miejsca parkingowe, bezpłatny internet i likwidację podatku od nieruchomości.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1424 dni temu dnia 31/03/2016
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 31, 2016 @ 2:36 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

boar-2504313_1280

Rzeź dzików. Wojewoda każe zabić prawie 5 tys. sztuk

Read More →