DPD new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Tre Voci – trzech tenorów na koncercie w Legnicy

Przez   /   30/12/2019  /   No Comments

1 stycznia, o godz. 18.00, w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej odbędzie się Koncert Noworoczny w wykonaniu grupy Tre Voci – czyli trzech znakomitych tenorów nowej generacji, przepełnionych miłością do ludzi i świata, w którym ponad wszystkimi podziałami króluje muzyka. Śpiewakom towarzyszyła będzie grupa Darek Tarczewski Ensamble.
Bilety kosztują: 90 zł i 120 zł – w przedsprzedaży do 23 grudnia oraz 150 zł – od 24 grudnia do dnia koncertu.
Przedsprzedaż biletów prowadzi Galeria Satyrykon w Legnicy (Rynek 36). Zapraszamy!

Tre Voci tworzą tenorzy: Voytek Soko Sokolonicki, Mikołaj Adamczak i Miłosz Sokolnicki. To trzy indywidualności, trzy zróżnicowane głosy i jedna przyjaźń. Z tej mieszanki powstał charyzmatyczny “koktajl mołotowa”, którego największym atutem są występy na żywo. Tre Voci wzbudza zachwyt publiczności na całym świecie.
- Ci młodzi śpiewacy uznawani są za jedno najważniejszych odkryć świata operowego. Kiedy stają obok siebie, dzieje się magia – piszą o zespole krytycy.

Przekonała się o tym publiczność m.in. w Ameryce, Australii, Azji i Europie. Charyzmatyczne trio podbija bowiem najważniejsze sceny świata!

Voytek Soko Sokolonicki to artysta niezależny, który – oprócz Akademii Muzycznej w Poznaniu – ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi i klasę saksofonu w Wałbrzychu. Nieustannie rozwija się jako śpiewak operowy, producent i reżyser wydarzeń artystycznych. Zadebiutował główną partią w operze L. Bernsteina “Candide” w Teatro del Giglio we włoskim mieście Lucca. Tę partię wykonał w premierowych spektaklach m.in. w Teatro Alghieri (Ravenna), Teatro Goldoni (Livorno), Teatro Verdi (Pisa) oraz w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Za tę rolę zdobył nagrodę im. Jana Kiepury
 za najlepszy Debiut Roku 2010. W 2013 r. został zwycięzcą XV Wielkiego Turnieju Tenorów organizowanego przez Operę na Zamku w Szczecinie. W 2015 r. zadebiutował w repertuarze dramatycznym jako Canio w “Pagliacci” R. Leoncavallo oraz “Turiddu w Cavaleria rusticana” P. Mascagniego w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Współpracuje z wieloma filharmoniami i teatrami w Polsce oraz za granicami kraju. W 2016 r. został zwycięzcą III Bitwy Tenorów na Róże, która była transmitowana przez TVP2 i TVP Polonia do wielu krajów na całym świecie. Jego kariera koncertowa rozpoczęła się w 2015 r. i od tego czasu miał przyjemność występować niemalże na wszystkich scenach filharmonii w Polsce oraz wielu scenach świata.

Mikołaj Adamczak to tenor liryczny, producent muzyczny i kompozytor w jednej osobie. W swoim dorobku ma wiele partii operowych, m.in. Titusa (“Clemenza di Tito” W.A. Mozarta), Don Ottavio (“Don Giovanni” W.A. Mozarta), Vladimira Lensky`ego (“Eugeniusz Oniegin” P. Czajkowskiego), Fentona (“Falstaff “G. Verdiego), które wykonywał w Polsce i za granicą, m.in. Teatrze Wielkim w Poznaniu, Operze Krakowskiej, Operze na Zamku w Szczecinie, Narodni Divadlo Moravskoslezke w Ostrawie (Czechy) czy Kammeroperschloss Rheinsberg (Niemcy). Występował na wielu prestiżowych festiwalach, m.in. Gwiazdy Światowych Scen Operowych w Filharmonii Poznańskiej, Classic Open Air w Berlinie (Niemcy), Kammeroperschloss Rheinsberg (Niemcy), Classic Night – Verein Opera w Szwajcarii. Jest laureatem m. in. II Miejsca na 10-th Imrich Godin International Vocal Competition we Vrable na Słowacji. W 2015 r. brał udział w najsłynniejszym, wieloetapowym konkursie wokalnym na świecie Hans Gabor Belvedere International Competition w Amsterdamie, w którym awansował do ścisłego finału. W dorobku artystycznym ma występy u boku najlepszych śpiewaków operowych świata, m.in. Fransisco Araizy, Siergieja Leiferkusa, Mariusza Kwietnia, Rodiona Pogossova czy Artura Rucińskiego. Jest autorem muzyki do piosenki “Esistera”, która brała udział w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizja 2018 w Portugalii, a także utworów dla zespołu Islanders, m.in. singla “Falling liars”, który znalazł się na prestiżowym albumie “Dobra alternatywa 2″, wydanym przez Universal Music Polska.

Miłosz Gałaj jest absolwentem Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. To artysta wykształcony w dwóch specjalnościach: śpiewu solowego oraz musicalu. Jako aktor debiutował w 2009 r. w “Zmierzchu Bogów” wg L. Viscontiego, w reż. Grzegorza Wiśniewskiego na scenie Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Spektakl gościł w Łodzi na XVII Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych oraz w stolicy na 31. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych. “Zmierzch Bogów” został zarejestrowany przez TVP Kultura w maju 2011 r. W pierwszych latach swej artystycznej działalności Mikołaj Gałasz występował m.in. w takich w partiach barytonowych jak rola Slooka w “La Cambiale di Matrimonio” G. Rossiniego w Operze Bałtyckiej, Michele w “Il Tabarro” czy jako tytułowy “Gianni Schicchi” G. Pucciniego na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej. W miarę dojrzewania głosu i rozwijania możliwości wokalnych, artysta coraz śmielej sięga po repertuar tenorowy. W 2016 r. zadebiutował w roli Edwina w operetce “Księżniczka czardasza” w Poznaniu. Ma też za sobą debiut reżyserski w musicalu “Fame” Mazowieckiego Teatru Muzycznego.
Za osiągnięcia w twórczości artystycznej otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od października 2013 r. jest asystentem przy Katedrze Wokalistyki i Zakładzie Musicalu macierzystej uczelni.

Zapraszamy na koncert!

Źródło: EGO/ Legnickie Centrum Kultury

FOt. LEGNICKIE CENTRUM KULTURY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

vanilla shake1

LCK zaprasza! Waniliowe koncerty z domowej kanapy.

Read More →