ZDrowie UM
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Trasa Legnickiego Maratonu otrzymała licencję PZLA

Przez   /   18/07/2019  /   No Comments

Legnicki Półmaraton odbędzie się 6 października. Niedawno zaś trasa biegu otrzymała oficjalną licencję PZLA, czyli gwarancję, że została dokładnie wymierzona i uzyskany na niej rezultat będzie precyzyjny i wiarygodny. Do tego biegu zgłosiło się już ponad 300 zawodniczek i zawodników. To świadczy, że cieszy się on popularnością wśród długodystansowców.

- Kilka dni temu zakończyliśmy kolejny ważny etap, czyli certyfikację trasy. Pomiarów dokonał certyfikowany atestator Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Marek Tokarczyk, który co do centymetra zmierzył najkrótszą możliwą trasę (od startu do mety) Legnickiego Półmaratonu oraz Legnickiej Dziesiątki. Dokładnie więc dystans półmaratonu wynosi 21 097,5 m – mówi Marek Drapikowski z legnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który organizuje to wydarzenie już po raz ósmy.
Tak więc 6 października zawodniczki i zawodnicy pobiegną na dystansie półmaratonu. I po raz pierwszy w historii tej imprezy o połowę krótszym dla tych, którzy nie czują się na siłach biegać 21 km.

- Dla nas organizatorów przygotowanie takiej imprezy jest dużym wyzwaniem – dodaje Marek Drapikowski. – Po raz pierwszy zaplanowaliśmy całkowicie nową trasę. Wychodzimy bowiem bardzo daleko w miasto.

Przypomnijmy, że w przeszłości biegacze rywalizowali gównie na trasach w parku Miejskim i okolicznych ulicach. Nie wszystkim się to podobało, że musieli biegać w kółko. Teraz zawodnicy wystartują z placu Meisslera i dalej ulicami: Wrocławską, Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego , Piłsudskiego do Sudeckiej. Potem nawrót i tym ulicami do Jordana, bulwarem kaczawskim do mety na boiskach bocznych w parku Miejskim. Będzie to więc klasyczny bieg miejski, bez robienia pętli. Organizatorzy zaplanowali, maksymalną liczbę uczestników na 999. Zapisało się już ponad trzysta, czyli jedna trzecia. Każdy z nich otrzyma pamiątkowy medal, który jest już gotowy.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 141 dni temu dnia 18/07/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 18, 2019 @ 11:41 am
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

lkt_legnica

Mistrzowie z Legnickiego Klubu Taekwon-do docenieni

Read More →