Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

TOZ apeluje, by zadbać o psy i koty w Sylwestra

Przez   /   28/12/2017  /   No Comments

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce zwróciło się z apelem do posiadaczy psów lub kotów o zabezpieczenie swoich podopiecznych przed hałasem w noc sylwestrową.

- Nasi działacze co roku notują dziesiątki zaginięć psów oraz kotów z powodu huku wystrzałów petard i ogni sztucznych – mówi Łukasz Balcer, prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. – Część z tych zwierząt trafia po jakimś czasie do schronisk dla bezdomnych zwierząt lub ginie na zawsze. Trudno zliczyć ilość cierpienia z tego powodu zwierząt oraz ludzi.
TOnZ zwraca się z apelem do wszystkich właścicieli zwierząt o pozostanie podczas nocy sylwestrowej, w szczególności około północy, ze swoimi pupilami w domu. Jeśli już ktoś musi wyjść ze swym zwierzęciem, pod żadnym pozorem nie powinien zwalniać w tym czasie zwierzęcia ze smyczy.
Należy pamiętać, że pies zabezpieczony, a więc pozostający na smyczy, będzie przeżywał także duży stres na skutek huku wystrzałów. To samo dotyczy psów przebywających luzem na posesjach.
- Najlepszym zabezpieczeniem naszego pupila jest pozostawienie go w domu na czas zabawy sylwestrowej – dodaje prezes Łukasz Balcer. – Podanie zwierzęciu środków uspokajających lub nasennych, po uprzedniej konsultacji z lekarzem weterynarii, pomoże mu przeżyć w spokoju ten trudny czas. Od naszej odpowiedzialności zależy los naszych czworonożnych. domowników.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. PIXABAY.COM/ LIGSTARGOT

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 786 dni temu dnia 28/12/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 28, 2017 @ 4:36 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

IMG-20191005-WA0010

Klub Zielona Piątka. Tu wszystkim ze sobą dobrze

Read More →