helios1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Policja przestrzega przed dopalaczami. To trucizna

Przez   /   15/07/2015  /   No Comments

Kilkaset osób trafiło do szpitali w całej Polsce po zażyciu dopalaczy. Media każdego dnia informują o kolejnych przypadkach zatruć, głównie młodych ludzi, preparatami chemicznymi kupowanymi jako „materiały kolekcjonerskie”. Jeden ze szpitali poinformował, że jeden z pacjentów, który wcześniej przyjął te środki zmarł.

Praktycznie co dziennie pojawiają się także informacje i filmy o zachowaniach osób, które zażywały dopalacze. Osoby te są agresywne – atakują przechodniów, ratowników medycznych, którzy usiłują im pomóc. Nie zdają sobie także sprawy ze swojego zachowania i prowokują sytuacje niebezpieczne dla ich życia i zdrowia.

Po dopalacze sięgają coraz młodsi ludzie traktując je jako element rozrywki podczas spotkań czy imprez. W większości przypadków osoby biorące dopalacze są przekonane, że informacje o ich szkodliwości są wyolbrzymione.

Dopalacze to preparaty zawierające w swym składzie substancje psychoaktywne, które zagrażają życiu i zdrowiu. Sprzedawcy tych specyfików za wszelką cenę próbują obejść obowiązujące zakazy produkcji, sprzedaży i reklamowania. Zmienia się stale skład chemiczny tych produktów oraz dawki poszczególnych składników w nich zawartych. Każdy organizm reaguje inaczej na ich działanie.

Policjanci przestrzegają przed zażywaniem dopalaczy i apelują o rozsądek oraz reagowanie w przypadkach, gdy w towarzystwie ktoś zamierza zażyć taką substancję. Pełne szpitale osób, które to zrobiły oraz przypadki, w których na pomoc medyczną było już za późno najlepiej obrazują to niebezpieczeństwo. Dopalacze to po prostu trucizna!

Źródło: Policja

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1926 dni temu dnia 15/07/2015
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 15, 2015 @ 11:35 am
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

14 urodziny GP_facebook

Już 23 i 24 października obchodzić będziemy 14. Urodziny Galerii Piastów!

Read More →