PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

To naprawdę niebywałe! Słuchowisko z Legnicy

Przez   /   01/06/2018  /   No Comments

Grupa aktorów z Teatru Modrzejewskiej i muzyk Andrzej Janiga bezinteresownie nagrali słuchowisko dla dzieci na podstawie bajki legniczanina Przemka Corso. Cały dochód ze sprzedaży ich wspólnego dzieła pomoże w działalności Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Legnicy. Dlaczego to naprawdę niebywałe?

Słuchowisko nosi tytuł “Wilk i Jeż, prywatni detektywi. Sprawa pierwsza: Niedźwiedź Prawie Polarny”. Tytułowa para bohaterów tworzy pierwszą w Polsce w pełni profesjonalną agencję detektyanimistyczną powołaną przez Przemka Corso do tropienia zagadek na Leśnym Osiedlu. Ale przede wszystkim – jak się okazuje – do sprawiania frajdy dzieciom i dorosłym. Nagranie jest przezabawne, urocze, mądre. Dowodzi też potencjału, jaki drzemie w mieszkańcach Legnicy.

Detonatorem tej bomby była Zuza Motorniuk, zawodowo aktorka Teatru Modrzejewskiej, prywatnie mama dwójki dzieci. Autorka adaptacji oraz reżyserka słuchowiska o Wilku i Jeżu.

- Po pierwsze: zawsze chciałam zrobić słuchowisko. Po drugie: mam doświadczenie w dubbingu i pracy nad głosem. Po trzecie: lubię pracę z dziećmi i lubię dzieci – Zuza Motorniuk opowiada, jak doszło do realizacji nagrania, które właśnie trafiło do dystrybucji. – Półtora roku temu zadzwoniłam do Przemka Corso i okazało się, że Przemek ma gotowy tekst.

Corso – autor serii książek przygodowych o Robercie Karczu, tata – pisze bajki dla swej córeczki Anaszki. Kilka lat temu jedną z bajek Corso, o Misiu Teodorze, nagrał Maciej Stuhr w ramach akcji radia RMF FM “Bajka dla Tomka”. Przeczucie, że szuflada Przemka Corso kryje więcej podobnych skarbów, potwierdziło się- i tak w życiu Zuzy Motorniuk pojawił się Niedźwiedź prawie Polarny oraz reszta menażerii z Leśnego Osiedla.  Zuza zaadaptowała poświęconą im bajkę, rozpisała ją na głosy, namówiła swoje koleżanki i kolegów z teatru do udziału w nagraniu, wyprodukowała słuchowisko i je wyreżyserowała. Wszyscy wzięli w nim udział za darmo, po godzinach.

- Od początku zakładaliśmy, że ma to być projekt charytatywny – mówi Zuza Motorniuk. – Postanowiliśmy wesprzeć Towarzystwo Miłośników Dzieci w Legnicy, bo fajnie działają i robią cudowne rzeczy dla dzieci.

Dla aktorów – zawsze skorych do podobnych drak – to była okazja, by pobawić się i trochę powygłupiać. Ich frajda udziela się słuchaczom, którzy dziś – w Dniu Dziecka i (tak się złożyło) w przeddzień urodzin Zuzy – po raz pierwszy mogli posłuchać o Niedźwiedziu Prawie Polarnym .

W słuchowisku wzięli udział: Zuza Motorniuk, Małgorzata Urbańska, Katarzyna Dworak-Wolak, Magda Biegańska, Anita Poddębniak, Magda Skiba, Mateusz Krzyk, Robert Gulaczyk, Bogdan Grzeszczak, Paweł Wolak, Albert Pyśk, Bartosz Bulanda i Przemek Corso. Za muzykę i reżyserię dźwięku odpowiada Andrzej Janiga. Oprawą graficzną zajęła się Magda Drab.

Słuchowisko można kupić za  16 zł (“or more”) na stronie:  wilkandjez.bandcamp.com  Cały dochód z przedsięwzięcia trafi na konto TPD w Legnicy.

Ciąg dalszy nastąpi. Druga część przygód Wilka i Jeża będzie nosi tytuł “Dzika spawa dzika Jarka”.

 

RYC MAGDA DRAB, FOT. KAROL BUDREWICZ

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2022-09-23 161232.bmp

Nadciąga ciemność. Urząd Miasta w Złotoryi gasi światło

Read More →