Starostwo2
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Tłumy bawiły się na Imieninach Ulicy w Legnicy

Przez   /   11/09/2023  /   No Comments

Weekendowy festiwal uliczny w Legnicy przyciągnął tłumy mieszkańców i turystów z całej okolicy, aby uczcić Imieniny Ulicy Najświętszej Marii Panny. Przez cały weekend ulica Najświętszej Marii Panny była miejscem pełnym różnorodności. Stoiska z rękodziełem artystycznym zachęcały do zakupów unikalnych dzieł sztuki, a warsztaty rzemiosła ludowego przyciągały osoby chcące spróbować swoich sił w tworzeniu tradycyjnych wyrobów. Strefa cateringu oferowała rozmaite smaki kuchni z całego świata, a strefa animacji i wystawców dostarczała rozrywki dla całych rodzin.

W piątek w ramach 22. Turnieju Kowali o Srebrne Klucze Legnicy odbyło się nocne kucie, które przyciągnęło uwagę zarówno fachowców, jak i ciekawych amatorów, którzy mieli okazję podziwiać niezwykłe umiejętności kowali. W sobotę odbył się turniej, w atmosferze iskrzącego się żelaza, kowale prezentowali swoje rzemieślnicze zdolności, tworząc piękne i unikalne dzieła sztuki metalowej. Do Legnicy przyjechało 30 kowali z całej Polski oraz z Czech i Niemiec. W plenerowej kuźni przy Najświętszej Marii Panny wykuwali prace konkursowe i pamiątki kowalski.

Zwyciężyli:

I miejsce i Srebrne Klucze Legnicy zdobył Andrzej Słowik z Łęki Górne (Podkarpacie).

II miejsce Ryszard Skuza z Kielc

III miejsce Dawid Grycza z Poznania

IV miejsce Kazimierz Kudła z Zawady k. Dębicy

Nagroda publiczności w tym roku trafiła do rąk Ryszarda Skuzy z Kielc

Nie tylko kunsztowne kowalstwo dostarczało emocji podczas tej wyjątkowej nocy. Podczas wieczoru można było także delektować się widowiskowym Teatrem Ognia, który rozświetlił noc nie tylko dosłownie, ale również metaforycznie. Artystyczne występy z użyciem ognia zachwyciły publiczność, tworząc magiczny i niepowtarzalny klimat.

Gwiazdy Wieczoru: Natalia Kukulska i Michał Szczygieł

Sobotni wieczór to występ Natalii Kukulskiej, która zaśpiewała swoje przeboje. To była niezapomniana noc pełna emocji i muzyki. Michał Szczygieł swoim niepowtarzalnym głosem poruszył serca publiczności. Tego dnia również z okazji 70. rocznicy istnienia Huty Miedzi w Legnicy przygotowano wspaniały prezent dla uczestników miejskich Imienin. Wizualne show video mapping, które przyozdobiło fasadę zabytkowych kamienic Śledziowych. To widowisko z wykorzystaniem świateł, dźwięku i projekcji przywróciło historię i znaczenie tego ważnego dla miasta i regionu zakładu.

Festiwal Kultur „Kto Siedzi na Miedzi”

Nie można zapomnieć o Festiwalu Kultur „Kto Siedzi na Miedzi”, który odbył się 10 września. To wydarzenie przybliżyło mieszkańcom różnorodność kultur i tradycji obecnych w naszym regionie. Scena przy katedrze była miejscem, gdzie prezentowano różnorodne występy artystyczne, a publiczność mogła odkrywać fascynujący świat różnych kultur. Niedziela była dniem pełnym muzyki i tańca ludowego. Na scenie pojawił się zespół Nadija, który swoją energią i rytmami porwał publiczność do tańca. To było doskonałe zakończenie festiwalu i znakomity sposób na pożegnanie trzech dni świętowania.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Śmierć przy Sudeckiej. Koniec procesu Jana F.

Read More →