PWSZ_prezentacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

The Best of Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Przez   /   26/01/2024  /   No Comments

Licytacja Złotego Serduszka w Legnicy, oprowadzanie po Teatrze Modrzejewskiej, powszechne morsowanie i saunowanie, nowa odsłona wojcieszowskiej Czarnej Rozpaczy i legendarnego Grześka, natarcie alpinistów na Basztę Kowalską w Złotoryi, ognisko i pokaz elfiej mody w Jaworze, koncert Czesława Mozila w Ścinawie… Oto subiektywne zestawienie największych atrakcji 32. Finału WOŚP.

Legnica

Program 32. Finału WOŚP jest tak bogaty, że nie sposób wyliczyć wszystkich atrakcji. Ale chyba największe emocje będą związane z licytacją Złotego Serduszka nr 75, zapowiadaną na godz. 19 w Galerii Piastów. Pomysł Piotra Szymańskiego, szefa legnickiego sztabu, by mieszkańcy wspólnie wygrali je dla szpitala, może się nie udać, bo w puli na ten cel uzbierano dotąd nieco ponad 700 złotych (LINK DO ZRZUTKI NA SERDUSZKO DLA LEGNICY).

Nie tylko teatromanom gorąco polecamy oprowadzanie po Teatrze Modrzejewskiej, przez zapadnie, obrotówki i inne cuda. Taki spacer w towarzystwie znakomitej scenografki i kostiumolożki Małgorzaty Bulandy, która zna setki teatralnych anegdot,  to będzie prawdziwa przygoda. Ale uwaga, trzeba wcześniej zgłosić się po wejściówkę.

Pełny program 32. Finału WOŚP w Legnicy: KLIKNIJ TUTAJ  

Lubin

Magicznie zapowiada się lubińskie Światełko do nieba: bez fajerwerków – czyli bez straszenia zwierząt – za to z wielkimi zimnymi ogniami. Organizatorzy planują rozdać 320 sztuk. O godzinie 20 zapłoną wszystkie na raz i na pewno warto tam wtedy być. Zapraszamy pod Galerię Cuprum Arena.

Program 32. Finału WOŚP w Cuprum Arena w Lubinie KLIKNIJ TUTAJ

Złotoryja

Nie taki zimny styczeń jak go malują – przekonują miłośnicy morsowania ze złotoryjskiego OLAWS-u. Są specjalistami w instalowaniu karaibskiej plaży na placu Reymonta w Złotoryi. W tym roku poza akwenem pełnym zimnej wody obiecują mobilną saunę. Czyli zabawę pełną parą. Na morsowanie i saunowanie zapraszamy w niedzielę w godz. 12-15.

Tuż obok będzie się odbywać pierwsze zimowe wejście na Basztę Kowalską (282 m n.p.m.) w wykonaniu alpinistów z Alpin-Med. Początek: godz. 13.30.

Pełny program 32. Finału WOŚP w Złotoryi KLIKNIJ TUTAJ

Jawor

Morsów w tym roku będzie można spotkać nie tylko w Legnicy i w Złotoryi, ale też – po raz pierwszy w historii -w Jaworze. Do wody wskoczą o godz.12. A o godz. 16 harcerze rozpalą na Rynku prawdziwe ognisko, przy którym będą piec kiełbaski. Sami widzicie: letnia zadyma w środku zimy. Nas intryguje też pokaz mody elfickiej w Teatrze Miejskim. Co nosi się w tym sezonie? Sprawdźcie o godz. 14.

Program 32. Finału WOŚP w Jaworze KLIKNIJ TUTAJ

Wojcieszów 

Są dwaj legendarni bohaterowie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wojcieszowie. Pierwszy to Wafel Grzesiek – starannie wyselekcjonowany spośród innych Grześków wyrób cukierniczy. Co roku sztab WOŚP w Wojcieszowie licytuje jednego słodziaka. I to jest sztos. W ubiegłym roku wojcieszowski Grzesiek poszedł za 860 złotych.

Drugim bohaterem – bohaterem zbiorowym – jest kabaret Czarna Rozpacz. Mieszkańcy Wojcieszowa skrzykują się raz do roku i jako Czarna Rozpacz robią takie show, że boki zrywać. Poszukajcie – archiwalne zapisy ich kabaretowych wygłupów są na YouTubie.

Dla wzmocnienia apetytu – zdjęcia Grześka i Czarnej Rozpaczy.

Program 32. Finału WOŚP w Wojcieszowie KLIKNIJ TUTAJ

Ścinawa

Pamiętacie “Maszynkę do świerkania” albo “Ucieczkę z wesołego miasteczka”, wylansowane przez Czesława Mozila hity, które w 2008 roku śpiewała cała Polska? Kto kocha Mozila (ba, jak go nie kochać!) musi być w niedzielę o godz. 18 na koncercie, który domknie 32. Finał WOŚP w Ścinawie. Ale uwaga, wcześniej też będzie magicznie. Na przykład o godz. 16, gdy na scenę w Centrum Kultury i Bibliotece wyjdzie iluzjonista Kuba Warkocz.

Pełny program 32. Finału WOŚP w Ścinawie KLIKNIJ TUTAJ

Świerzawa

Tego jeszcze nie grali: w ramach Światełka do Nieba ze świerzawskiego Rynku ruszy Rajd Świateł po gminie: kolumna pojazdów, które będą świecić i błyskać. Wcześniej w sercu miasta pokaz pojazdów ratowniczych i rajdowych połączony z kiermaszem ciast. Słodko!

Pełny program 32. Finału WOŚP w Świerzawie KLIKNIJ TUTAJ

Chojnów

W Chojnowie będzie grać Orkiestra i będą grać piłkarze. Polecamy Turniej Piłki Nożnej zorganizowany przez UKS Oriens w Hali Sportowej PZS. Sportowa rywalizacja rozpocznie się już o godz. 9.

Program 32. Finału WOŚP w Chojnowie KLIKNIJ TUTAJ

Męcinka

Jeszcze przed Światełkiem do Nieba sztab WOŚP w Męcince będzie odpalał petardę za petardą. Bo tak: o godz. 17 koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych z Wrocławia (bum!), o godz. 18 występ Łemkowskiego Zespołu Pieśni i Tańca Kyczera, a o godz. 19 pokaz w wykonaniu mistrzyni Polski w kategorii Aerial Hoop Senior Women Jagody Lasoty. Zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury w Męcince.

Program 32. Finału WOŚP w Męcince KLIKNIJ TUTAJ

FOT. SZTABY WOŚP W ZŁOTORYI I WOJCIESZOWIE

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

charset=Ascii

Pijany kierowca z dzieckiem, metą i lewymi tablicami

Read More →