AGEM
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Teatr ogłasza konkurs dla młodych reżyserów

Przez   /   24/03/2020  /   No Comments

Czytelnia Modrzejewskiej jest to konkurs Teatru Modrzejewskiej w Legnicy dla młodych reżyserów (do 40. roku życia), którzy najbardziej stracili na zawieszeniu działalności teatrów z powodu epidemii koronawirusa. Nawiązuje on do zrealizowanej przez nas z sukcesem w latach 2012-13 Czytelni Kontrrewolucyjnej. Jej zwyciężczynią została Alina Moś-Kerger, która w ramach głównej nagrody zrealizowała na scenie w Legnicy spektakl „Krzywicka/Krew”.

Kandydatów prosimy przygotowanie czterostronicowej eksplikacji reżyserskiej (min. 7000 – maks. 9000 znaków ze spacjami) dowolnego tekstu dramatycznego i przesłanie jej mailem na adres teatr@teatr.legnica.pl. Jeśli jest to dramat szerzej nieznany, prosimy o przesłanie wraz z eksplikacją jego tekstu. Termin – do 6 kwietnia 2020 r.

Komisja artystyczna w składzie: Magdalena Drab, Katarzyna Knychalska, Krzysztof Kopka, Robert Urbański, Jacek Głomb. w terminie do 15 kwietnia 2020 r. wybierze 6 propozycji, które zostaną nagrodzone wyróżnieniem w wysokości 3000 zł. Ich autorzy wezmą udział w drugim etapie konkursu, który będzie polegał na przygotowaniu eksplikacji jednego z tekstów dramatycznych, zaproponowanych przez Teatr. Termin przygotowania eksplikacji w drugim etapie to 9 maja 2020 r. Do finału – do 31 maja 2020 r. – wybrane zostaną 3 prace. Ich autorzy zostaną zaproszeni do Legnicy, by z zespołem Teatru Modrzejewskiej przygotować publiczne aktorskie czytanie (ok. 45 min.) sztuk opracowanych w trakcie konkursu. Będzie ono realizowane i zaprezentowane publiczności podczas finałowej prezentacji jesienią 2020 r. Wtedy też zostanie wyłoniony ostateczny zwycięzca.

Nagrodą główną Czytelni Modrzejewskiej będzie możliwość wyreżyserowania spektaklu w legnickim teatrze.

Informacje: Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Rynek 39, 59-220 Legnica,
mail: teatr@teatr.legnica.pl, www.teatr.legnica.pl

Źródło: Teatr Modrzejewskiej w Legnicy

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 16 dni temu dnia 24/03/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 24, 2020 @ 8:07 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

modrzejewska

Modrzejewska przenosi edukację teatralną do sieci

Read More →