DPD new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Modrzejewska przenosi edukację teatralną do sieci

Przez   /   08/04/2020  /   No Comments

8 kwietnia startuje otwarta Edukacja Teatralna Modrzejewskiej online. Pod takim hasłem pojawi się na stronie internetowej teatru. Dedykowana jest młodzieży, dorosłym i seniorom. Nowe materiały edukacyjne w sieci będą się pojawiały dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i środy. Startujemy wykładem dra Bogusława Bednarka, legendy Uniwersytetu Wrocławskiego.
Stałymi elementami edukacji w sieci będą indywidualne video-konsultacje recytatorskie oraz teatralne prowadzone przez legnickich aktorów. W tym roku, z powodu zagrożenia epidemiologicznego, teatr nie mógł zorganizować 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, dlatego w jego miejsce proponuje konsultacje, z nadzieją, że po wakacjach konkurs zostanie przeprowadzony. Zależy to od decyzji jego głównego organizatora, którym jest warszawskie Towarzystwo Kultury Teatralnej. Na te video-spotkania teatr zaprasza recytatorów z regionu legnickiego (Legnicy i Chojnowa oraz z powiatów: lubińskiego, złotoryjskiego, polkowickiego i jaworskiego). Dla tych, którzy nie startują w OKR teatr przygotował indywidualne konsultacje teatralne. Spotkania z aktorami w sieci będzie koordynowała Joanna Rostkowska – pedagog teatru i koordynatorka edukacji teatralnej. Wszystkie konsultacje są bezpłatne.
-Wideokonsultacje w sieci to szczególna propozycja w skali ogólnopolskiej na prowadzenie edukacji teatralnej w obecnej sytuacji, ponieważ aranżujemy w ten sposób możliwość spotkania z teatrem w czasach, kiedy teatry zostały czasowo zamknięte. Dajemy możliwość dialogu uczestników z aktorami dopóki nie będziemy mogli spotkać się na żywo, w realnej, a nie wirtualnej rzeczywistości – mówi Joanna Rostkowska.
Ponadto legniccy aktorzy przygotują video-lekcje recytatorskie i teatralne z propozycjami ćwiczeń i lektur. Do czasu odwołania wirusowej kwarantanny teatr będzie umieszczał w sieci wykłady o teatrze prezentowane w dawnym projekcie „Strefa Kultury” oraz filmy z wcześniejszych projektów edukacyjnych zrealizowanych w takich programach MKiDN jak „Kultura Dostępna” czy „Kultura Interwencje”. Zaczynamy wykładem dra Bogusława Bednarka, legendy Uniwersytetu Wrocławskiego, wykład nosi tytuł „W świecie >Snu nocy letniej< Williama Szekspira.”
Czas kwarantanny teatr chce wykorzystać także do prowadzenia dyskusji w sieci z młodzieżą, nauczycielami, dorosłymi i seniorami o potrzebach dotyczących edukacji teatralnej. W ten sposób możemy wykorzystać twórczo ten czas, który ma szansę zainspirować nowe, wspólne projekty edukacyjne ze szkołami oraz lokalnymi społecznościami. Dyskusje będziemy prowadzili w otwartej grupie na Facebooku, zostanie ona utworzona po 13 kwietnia, a poinformujemy o tym na stronie teatru, adres poniżej.
Warto przypomnieć, że już 30 marca teatr przeniósł do sieci stałą edukację w Klubie Gońca Teatralnego. Edukacja w KGT jest przeznaczona dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Wszystkie działania w sieci, te w KGT online i w otwartej edukacji online są bezpłatne.
Edukację teatralną w sieci koordynuje Joanna Rostkowska – pedagog teatru i koordynatorka edukacji teatralnej, e-mail: goniec@teatr.legnica.pl.

Edukacja Teatralna Modrzejewskiej online jest dostępna od 8 kwietnia pod adresem: www.teatr.legnica.pl/edukacja/edukacja-teatralna-modrzejewskiej-online

Źródło: Teatr Modrzejewskiej w Legnicy

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

słodki dzień dziecka FB

Słodki Dzień Dziecka w Galerii Piastów

Read More →