WMD MCD
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Szpital otworzył Oddział Rehabilitacji Kariologicznej

Przez   /   29/11/2018  /   No Comments

Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej naszego szpitala rozpoczyna działalność. Od 29.11 przyjmuje pierwszych pacjentów. W uroczystym otwarciu oddziału, które odbyło się 28. listopada wziął udział wicemarszałek Marcin  Krzyżanowski oraz przedstawiciele współpracujących ze szpitalem jednostek służby zdrowia i instytucji.

Zdaniem marszałka Krzyżanowskiego nowy oddział ma bardzo duże znaczenie dla regionu legnickiego i centralnej części województwa, albowiem – jak stwierdził – nie może być zrównoważonego rozwoju całego regionu bez jednakowego dostępu do usług medycznych. Podkreślił również, że szpital jest w trakcie kontynuacji kilku istotnych projektów, które poprawią jakość obsługi pacjentów.

Oddział dysponuje 28 łóżkami stacjonarnymi i pięcioma na pobyt dzienny. Posiada wykwalifikowaną kadrę lekarską i pielęgniarską. Do dyspozycji pacjentów są fizjoterapeuci, psycholog, dietetyk i psychodietetyk.

Zdaniem dyrektora szpitala - Krystyny Barcik istotne w obecnych realiach ekonomiczno – finansowych jest to, że nowy oddział został utworzony i wyremontowany ze środków własnych szpitala. Zakres przeprowadzonych prac wraz z wyposażeniem kosztował do tej pory ponad 265 tysięcy złotych. Obejmował m.in.  przygotowanie sali treningowej (wyburzenie ściany, wykonanie posadzki, wymiana stolarki drzwiowej, oświetlenie), wymianę części stolarki drzwiowej do pomieszczeń w oddziale, wymianę posadzek w przeważającej części oddziału, malowanie wszystkich pomieszczeń oddziału i korytarza, montaż w korytarzu sufitu podwieszonego wraz z nowym oświetleniem LED-owym, montaż w korytarzu listew odbojowych, kątowników i poręczy, a także wymieniono stolarkę drzwiową w wejściu na oddział. Ponadto wyposażono oddział w urządzenia medyczne, meble, sprzęty, rolety okienne, nowe materace, poduszki i pościel.

Wyposażenie oddziału kosztowało 57,8 tys. zł, system rehabilitacji kardiologicznej: 98,4 tys. zł, defibrylatory: 41,2 tys. zł, a materiały wykorzystane do prac remontowych 68 tys. zł

Jak podkreśla Andrzej Hap, zastępca dyrektora szpitala do spraw lecznictwa, do  zakresu udzielanych świadczeń przez oddział należą: kompleksowa opieka kardiologiczna u pacjentów po przebytym ostrym zespole wieńcowym, zawale mięśnia sercowego z uniesieniem i bez uniesienia odcinka ST, obejmująca działania z zakresu rehabilitacji, opieki psychologicznej, edukacji dietetycznej, a także kompleksowa rehabilitacja pacjentów po zabiegach kardiochirurgicznych – uwarunkowana umową z NFZ.

Jak informuje Krzysztof Szymczak, lekarz kierujący oddziałem, w oddziale rehabilitację będą przechodziły osoby po zawałach serca, które do tej pory były wypisywane z Oddziału Kardiologicznego tutejszego szpitala i odsyłane do odległych placówek. Teraz trafią na nowy Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej – co istotne – w szpitalu, w którym rozpoczęto proces leczenia ich choroby. Pacjenci, pod nadzorem kardiologów z doświadczeniem w kardiologii inwazyjnej, będą poddawani rehabilitacji, a bezpośredni kontakt z Oddziałem Kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy oraz bliskość Pracowni Hemodynamiki w istotny sposób poprawi ich bezpieczeństwo. Stan chorych będzie na bieżąco monitorowany, a prowadzona terapia modyfikowana pod kątem powrotu sprawności funkcji serca.

Źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy

FOT. WOJEWÓDZKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY W LEGNICY

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 693 dni temu dnia 29/11/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 3, 2018 @ 9:12 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

sesja-267-1024x682

Złotoryja. Jutro decyzja o wyborze prezesa dla szpitala?

Read More →