AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Szpital chce kupić sprzęt za kilkanaście milionów

Przez   /   31/08/2018  /   No Comments

Wojewódzki Specjalisty Szpital w Legnicy ogłosił przetarg na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego.W płynie on na lepsze zapewnieniem opieki onkologicznej w regionie. - Przyczyni się do poprawy precyzji chirurgicznej i jakości prowadzonych przez nasze zespoły technik operacyjnych – podkreśla Andrzej Hap, dyrektor do spraw lecznictwa legnickiej placówki. – Zamierzamy zakupić m.in. system nawigacji do stosowania w neurochirurgii, który poprawia jakość i dokładność technik operacyjnych przeprowadzanych w obrębie mózgu, jak też umożliwia dostęp do tych obszarów mózgu, które do tej pory były niedostępne.

– Dzięki nowoczesnemu aparatowi USG będziemy mogli szybciej wykryć i lepiej zlokalizować niewielkie zmiany w piersi, a tor wizyjny laparoskopowy wiąże się dla pacjenta z mniejszą inwazyjnością prowadzonego zabiegu, z mniejszym zakresem cięcia i rany pooperacyjnej. Chcemy również nabyć nowe stoły operacyjne, lampy, aparat rtg z ramieniem, który pozwoli np. podczas operacji onkologicznych kręgosłupa sprawdzać precyzyjność prowadzonego zabiegu.

Przetarg ogłoszony przez Wojewódzki Specjalisty Szpital w Legnicy obejmuje zakup sprzętu w formie dwóch pakietów.

Zakres pierwszego pakietu to: system nawigacji do stosowania w neurochirurgii, system monitoringu, neuroendoskop do stosowania w neurochirurgii, USG do lokalizacji zmian NPL piersi w trackie biopsji (zmiany NPL – nieprawidłowa tkanka), tor wizyjny laparoskopowy z oprzyrządowaniem oraz laser okulistyczny.

W skład drugiego wchodzą: lampy operacyjne (na sale bloku operacyjnego oraz sale endoskopową), stoły operacyjne do zabiegów: ortopedycznych, neurochirurgicznych, pediatrycznych, ginekologicznych i ogólnochirurgicznych, aparat rtg z ramieniem c.

Sprzęt będzie zakupiony dzięki realizacji projektu UE związanego z zapewnieniem poprawy opieki onkologicznej na Dolnym Śląsku oraz zwiększeniem dostępności do świadczeń medycznych w regionie.

Warto podkreślić, że Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy jest drugim miejscu wśród placówek medycznych na Dolnym Śląsku (po Dolnośląskim Centrum Onkologicznym) pod względem ilości leczonych pacjentów onkologicznych. Na oddziale chirurgii onkologicznej wykonywanych jest ok. 1000 zabiegów rocznie.

Źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 673 dni temu dnia 31/08/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 31, 2018 @ 3:01 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

tadeusz sz

Akt oskarżenia dla byłego wójta gminy Zagrodno

Read More →