Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Szkoły ponadpodstawowe rozpoczęły rekrutację

Przez   /   30/05/2023  /   No Comments

Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/2024. Do 19 czerwca do godz. 15.00 kandydaci mogą składać wnioski do wybranych szkół. W Legnicy nabór do szkół publicznych odbywa się od wielu lat poprzez system elektroniczny na stronie https://dolnoslaskie.edu.com.pl

Kandydat znajdzie tam informacje o obowiązujących terminach rekrutacyjnych, ofertach szkół oraz materiały pomocnicze, jak prawidłowo wypełnić wniosek. Przed wskazaniem szkoły warto zapoznać się z regulaminami rekrutacyjnymi i informacjami dotyczącymi proponowanych kierunków, profili i zawodów w klasach pierwszych. W opisie każdej klasy kandydat znajdzie również informację o zaplanowanych językach obcych oraz przedmiotach nauczanych w zakresie rozszerzonym. Należy zwrócić uwagę na to, jakie przedmioty będą punktowane przy rekrutacji do danej klasy – im lepsza ocena na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, tym większa liczba punktów rekrutacyjnych. Kandydat może wskazać we wniosku trzy szkoły, a w nich dowolną liczbę klas. Szkoła pierwszej preferencji znajdzie się na szczycie listy.

Wydrukowany z systemu Wniosek, podpisany przez rodzica i ucznia, należy dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru najpóźniej do 19 czerwca do godz. 15.00. Można go również przesłać elektronicznie na wskazany przez szkołę adres, o ile rodzic posiada podpis kwalifikowany. Wniosek powinien zostać uzupełniony o wymagane dokumenty: świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty oraz inne dokumenty potwierdzające spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

O zakwalifikowaniu się do wybranej szkoły decyduje suma punktów, na którą składają się wyniki uzyskane przez kandydata na świadectwie ukończenia szkoły, wyniki egzaminów, punkty za szczególne osiągnięcia na konkursach przedmiotowych i olimpiadach oraz za działalność społeczną. Listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną opublikowane 18 lipca. Następnie rodzice kandydatów będą potwierdzać wolę podjęcia przez ich dziecko nauki w szkole, do której się zakwalifikowało. W tym celu należy dostarczyć oryginał świadectwa oraz brakujące dokumenty. Ostateczne wyniki rekrutacji zostaną opublikowane 31 lipca do godz.11.00.

W przypadku wolnych miejsc, szkoły będą przeprowadzały rekrutację uzupełniającą. Potrwa ona od 1 do 3 sierpnia do godz. 15.00. Kandydaci, którzy nie dostali się do wskazanej szkoły w rekrutacji głównej lub ci, którzy z różnych przyczyn nie wzięli udziału w rekrutacji elektronicznej składają wniosek do szkoły, która dysponuje wolnymi miejscami. Lista takich szkół oraz liczba wolnych miejsc w oddziale będzie widoczna w elektronicznym systemie naboru https://dolnoslaskie.edu.com.pl. Informację o wolnych miejscach można również uzyskać bezpośrednio w sekretariatach szkół.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 389 dni temu dnia 30/05/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 30, 2023 @ 12:25 pm
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

1

Zakończenie piątej edycji studiów EMBA w Witelonce

Read More →