Kraina
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Szkic Ma Moc. Pokonkursowa wystawa w Galerii Ring

Przez   /   12/06/2024  /   No Comments

Konkurs “Szkic Ma Moc” zorganizowany został już po raz czwarty przez Legnickie Centrum Kultury i towarzyszy wydarzeniu jakim jest Międzynarodowa Wystawa Satyrykon. Skierowany jest do uczniów, studentów i absolwentów szkół o profilu artystycznym i ma na celu wyłonienie oryginalnego zbioru szkiców jednego autora. Do czwartej edycji konkursu zgłoszono 423 szkicowniki z całej Polski, z czego na wystawę pokonkursową zakwalifikowanych zostało 100 prac, które można oglądać w Galerii Ring od 12 czerwca do 21 lipca (wstęp wolny). LCK zaprasza też na wernisaż ekspozycji, który odbędzie się w piątek, 14 czerwca, o godzinie 18:30.

Nad werdyktem pracowało jury w składzie: Tomasz Broda (przewodniczący), Anita Wincencjusz-Patyna, Jacek Ambrożewski.

Na wystawie zobaczymy szkicowniki czołowych nazwisk młodej polskiej ilustracji, projektowania czy plakatu, jak również młodych twórców dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze światem artystycznym.

- Otwieranie 423 jaj z niespodzianką – tak podsumowałbym emocje, jakie niosło ze sobą oglądanie 423 szkicowników nadesłanych na konkurs “Szkic Ma Moc”. Ich wertowanie było jednym z milszych momentów ostatnich miesięcy. Nie mam żadnych wątpliwości, że konkurs ten jest czymś wyjątkowym i mógłbym w tym miejscu pisać o tym, jak świeże i różnorodne były to prace (bo były). Albo o tym, jak konkurs zainspirował mnie, by znów szkicować. Gdy tylko wróciłem z Legnicy, pognałem bowiem migiem po nowy szkicownik (tak było, nie zmyślam) – tak w skrócie prace nad wyborem laureata podsumował Jacek Ambrożewski, ubiegłoroczny triumfator konkursu debiutujący w składzie jury.

Źródło: Legnickie Centrum Kultury

FOT. LCK

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 41 dni temu dnia 12/06/2024
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 12, 2024 @ 5:47 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

445746453_969909658471270_8653720873677195199_n

“Świat Zagadka” Małgorzaty Bulandy w Muzeum Śląskim

Read More →