Kraina
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Teatr Modrzejewskiej z “Momo” walczy o czas

Przez   /   13/06/2024  /   No Comments

Agnieszka Nasierowska kończy reżyserować w legnickim Teatrze Modrzejewskiej “Momo – spektakl dla dzieci (i dorosłych)!” na podstawie kultowej powieści Michaela Ende. Premiera w niedzielę 16 czerwca w samo południe. Kto czytał dzieciom do snu książkę Endego domyśli się, że nie ma nic ważniejszego niż znaleźć czas, by pójść z nimi na “Momo” do teatru.

“Momo” to ponadczasowa opowieść o tym, co w życiu ważne. Jej bohaterką jest dziewczynka, której niezwykłość polega na tym, że ma dla innych czas, umie ich słuchać i sprawić, że są szczęśliwsi. W baśniach jak w życiu: szczęście nie trwa wiecznie. W opowieści Endego zagrożenie przychodzi z ludźmi, którzy karmią się czasem skradzionym innym ludziom – z początku dorosłym, potem także dzieciom – i w końcu trzeba coś zrobić, by świat ocalał.

Mądra, magiczna, wzruszająca – mówią czytelnicy o wydanej ponad pół wieku temu książce Michaela Ende. Czy to samo da się powiedzieć o spektaklu Teatru Modrzejewskiej, okaże się w niedzielę.

Momo zagra występująca od czasu do czasu w Legnicy Zofia Bąk, którą widzowie Teatru Modrzejewskiej mogą pamiętać z roli Ofelii w spektaklu “Hamlet, książę Danii” w reżyserii Krzysztofa Kopki i inscenizacji Jacka Głomba. Na legnicką scenę powróci też Grzegorz Wojdon, gościnnie obsadzony w roli Beppo, najlepszego przyjaciela dziewczynki.  Resztę obsady stanowią aktorzy Teatru Modrzejewskiej: Magda Skiba, Magda Biegańska, Katarzyna Dworak, Zuza Motorniuk, Bartosz Bulanda, Jakub Stefanik i Paweł Wolak. Agnieszka Nasierowska odpowiada za adaptację i reżyserię, Aleksandra Lewoń za scenografię i kostiumy a Tymoteusz Witczak za muzykę.

Spektakl powstał dzięki dofinansowaniu z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu samorządu województwa dolnośląskiego.
FOT. KAROL BUDREWICZ TEATR MODRZEJEWSKIEJ

 

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

445746453_969909658471270_8653720873677195199_n

“Świat Zagadka” Małgorzaty Bulandy w Muzeum Śląskim

Read More →