WMD MCD
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Świąteczny kiermasz szkła i ceramiki w Galerii Sztuki

Przez   /   10/12/2019  /   No Comments

Poszukujących naprawdę wyjątkowych świątecznych upominków zapraszamy 19 grudnia do legnickiej Galerii Sztuki, gdzie od 16:00 czynny będzie kiermasz autorskich wyrobów ze szkła i ceramiki. Kiermasz będzie towarzyszyć wernisażowi głównej ekspozycji Europejskiego Festiwalu Szkła „Piękny i Bestia”.

Tylko w tym dniu, między 16:00 a 20:00, kupić będzie można wyjątkowe upominki, przygotowane na tę okazję przez legnickich i wrocławskich artystów. Podczas kiermaszu swoje prace zaprezentują regionalne Pracownie – Ananda i Oszkloona – oraz artystka Dominika Łoś.

Pracownię Ceramiczną Ananda w Legnicy prowadzi – wraz z żoną – Rafał Owczarek – absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego i ceramik. Glina kształtowana przez dłonie artysty przybiera przeróżne formy – wśród nich z pewnością każdy znajdzie coś interesującego – a więc fantastyczne stwory, zabawne zwierzaki, nieszablonowo zdobione patery, dzbany, wazony, miski i inne formy ceramiczne. To doskonały pomysł na oryginalny i bardzo udany prezent świąteczny.

Oszkloona to pracownia szkła artystycznego prowadzona przez absolwentkę Wydziału Ceramiki i Szkła wrocławskiej ASP, Dorotę Kabiesz-Niemiec. Artystka pracuje w technice fusingu i slumpingu oraz tworzy witraże metodą Tiffany’ego, świeczniki, patery i szklane obrazy. Szkło jest materią niezwykle delikatną i wymagającą, jednak w rękach doświadczonego artysty przybiera formy urzekające kształtem, kolorem i światłem, zachwycające swoją subtelnością i pięknem. Pracownia Oszkloona mieści się na wrocławskim Nadodrzu, gdzie artystka prowadzi też warsztaty szkła artystycznego.

Dominika Łoś to artystka interdyscyplinarna, absolwentka Wydziału Szkła i Ceramiki ASP we Wrocławiu. Z zamiłowania do mody, w czasie studiów zajmowała się tworzeniem strojów ze szkła, drutów i siatek – swoiste rzeźby były rodzajem jej oryginalnej wypowiedzi twórczej. Prezentowała je podczas licznych pokazów mody. Po ukończeniu studiów zajęła się przede wszystkim pracą ze szkłem – prowadzi Pracownię Szkła i Ceramiki, w której powstają szklane misy, patery, obrazy i lampy. Artystka współpracuje z galeriami w Holandii, Irlandii i w Niemczech, realizuje także projekty z klientami indywidualnymi.


 

19.12., 16:00-20:00
Świąteczny kiermasz szkła i ceramiki
Galeria Sztuki

org. Galeria Sztuki

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy
FOT. GALERIA SZTUKI W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 321 dni temu dnia 10/12/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 11, 2019 @ 8:03 am
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

wystawa_ZPAP4

“Ogrody pamięci”. Malarstwo Marii Rogali we Wrocławiu

Read More →