Studia na kierunku Finanse, rachunkowość i podatki w PWSZ im. Witelona w Legnicy to propozycja kształcenia dla osób, które interesują się naukami ekonomicznymi. Nowoczesny, praktyczny kierunek studiów zorientowany jest na specjalistyczną wiedzę i umiejętności z zakresu rachunkowości oraz podatków.
Trzyletnie studia na kierunku Finanse, rachunkowość i podatki zapewniają umiejętności oraz wiedzę z zakresu finansów, rachunkowości oraz podatków i systemu podatkowego. Pozwalają zdobyć kwalifikacje typowe dla absolwentów kierunków ekonomicznych, którzy są specjalistami w dziedzinie gospodarowania zasobami finansowymi, rzeczowymi oraz ludzkimi w przedsiębiorstwach lub innych podmiotach.
Studia zapewniają również elementarną wiedzę z zakresu funkcjonowania rynków kapitałowych oraz podstawowych zasad inwestowania na rynku akcji (GPW).
Pierwsze semestry poświęcone są zdobyciu podstaw potrzebnych absolwentowi kierunków ekonomicznych: ekonomii, zarządzania, prawa, ekonometrii, statystyki, matematyki itp. Podczas kolejnych trzech semestrów studenci wybierają specjalność oraz piszą pracę dyplomową, co ułatwia kształcenie umiejętności praktycznych z zakresu finansów lub rachunkowości.
Perspektywy zawodowe
Absolwent specjalności finanse podmiotów gospodarczych potrafi skutecznie zarządzać finansami, w zakresie: planowania finansowego w przedsiębiorstwie, tworzenia budżetów operacyjnych, projektów biznesowych, diagnozy sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, prowadzenia rachunku kosztów kapitału i efektywności projektów inwestycyjnych, wykorzystania instrumentów controllingu strategicznego i operacyjnego w tworzeniu wartości przedsiębiorstwa.
Absolwent specjalności rachunkowość i podatki ma wiedzę oraz umiejętności z zakresu rachunkowości finansowej przedsiębiorstw, rachunkowości budżetowej, analizy finansowej, kontroli wewnętrznej, audytu wewnętrznego oraz podatków i systemu podatkowego.
Absolwent kierunku Finanse, rachunkowość i podatki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy jest specjalistą w dziedzinie gospodarowania zasobami finansowymi oraz rzeczowymi w różnych podmiotach. W zależności od wyboru specjalności absolwent może pracować w działach finansowo-księgowych lub na stanowiskach analitycznych i decyzyjnych w pionach ekonomicznych i finansowych w przedsiębiorstwach, instytucjach finansowych sektora bankowego i ubezpieczeniowego lub innych podmiotach.
Nasze atuty
-
duża liczba porozumień zawartych z pracodawcami powoduje, że studenci nie mają problemów ze znalezieniem miejsca odbywania praktyk,
-
w czasie każdego roku studiów studenci odbywają praktyki zawodowe trwające po ok. 2 miesiące pracy. Podczas pierwszej praktyki studenci poznają organizację zakładu pracy oraz zadania realizowane przez poszczególne działy. Kolejne są powiązane z wybraną specjalnością,
-
wykształcenie ekonomiczne ułatwia absolwentowi prowadzenie własnej działalności gospodarczej, studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania w Kole Naukowym „Economicus”,
-
studenci uczestniczą m. in. w szkoleniach oraz seminariach. W roku 2016 studenci koła zostali finalistami ogólnopolskiego konkursu „Księgowi przyszłości” organizowanego przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce.
Partnerzy
- przedsiębiorstwa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej,
- Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.,
- Zakład Ubezpieczeń Społecznych,
- urzędy skarbowe,
- Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.
Tryb studiów: stacjonarny/niestacjonarny
Profil kształcenia: praktyczny
Czas trwania: 6 semestrów (3 lata)
Uzyskany tytuł: licencjat
Specjalności:
-
finanse podmiotów gospodarczych
-
rachunkowość i podatki
Źródło: PWSZ im. Witelona w Legnicy
RYC> PWSZ im. WITLONA W LEGNICY