Srebrny medal w pływaniu dla Jowity Malchar

Przez   /   14/07/2016  /   No Comments

Policjantka patrolu wodnego zajęła II miejsce w międzynarodowych zawodach pływackich.

Funkcjonariuszka Komendy Miejskiej Policji w Legnicy Jowita Malchar wzięła udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Policji w Pływaniu Długodystansowym. Zawody odbyły się w miejscowości Kiekrz pod Poznaniem i wzięło w nich udział ponad 100 zawodników. Nasza policjantka brała udział w wyścigu pływackim na dystansie 3000m gdzie w klasyfikacji ogólnej zajęła 5 miejsce, a wśród kobiet była 2.

W krótkiej rozmowie, jak się okazuje z rekordzistką pływacką (rekord Polski na dystansie 1500m stylem dowolnym i 400m stylem zmiennym), dowiedzieliśmy się, że pływa od dziecka, ale pasja i ciężkie treningi w tym sporcie rozpoczęła na studiach w Akademii Wychowania Fizycznego gdzie ukończyła kierunek trenerski w pływaniu. Jeszcze krótko przed przyjęciem do służby w Policji pracowała w szkole, gdzie prowadziła klasę sportową o kierunku pływackim i tutaj również osiągnęła sukcesy ponieważ jej wychowankowie w 2014 i 2015 roku zostali finalistami mistrzostw Polski. Pomimo krótkiego stażu w Policji przełożeni już wykorzystują potencjał naszej koleżanki, która aktualnie pełni służbę w patrolu wodnym.