Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Sprawa mecenasa Zbigniewa K. znów spadła z wokandy

Przez   /   23/01/2020  /   1 Comment

Ze względu na stan zdrowia oskarżonej Elżbiety W. sąd był zmuszony odroczyć zaplanowaną na dziś rozprawę w procesie trojga pracowników legnickiej kancelarii adwokackiej. Z wyjaśnień przedstawionych przez obronę wynika, że Elżbieta W. przeszła wczoraj operację. Sąd weryfikuje te informacje. Jeśli zajdzie taka potrzeba, powoła biegłego lekarza do oceny, czy stan zdrowia oskarżonej umożliwia uczestnictwo w procesie. 

W styczniu 2018 r. Prokuratura Okręgowa w Legnicy oskarżyła mecenasa Zbigniewa K., dyrektor do spraw administracyjno-finansowych kancelarii adwokackiej Elżbietę W. oraz księgową Dorotę Ś. o szereg przestępstw z lat 2009 – 2016 i z lat 2003-2006 na szkodę 163 osób, klientów i współpracowników. Wyliczone przez prokuraturę szkody przekraczają 1,8 mln zł.

Sąd liczył, że będzie mógł rozpocząć dziś słuchanie swobodnych wyjaśnień oskarżonego Zbigniewa K. Czeka na taka możliwość od listopada 2019 r. Ze względu na chorobę Elżbiety W. musiał po raz kolejny odroczyć rozprawę do 30 stycznia.

Z informacji aplikanta adwokackiego Sebastiana Treli, który reprezentuje Elżbietę W. w sądzie, wynika, że oskarżona we wtorek trafiła do szpitala w Legnicy. Wczoraj była operowana przez lekarzy. Nie wiadomo, czy będzie stawić się w sądzie 30 stycznia.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 32 dni temu dnia 23/01/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 23, 2020 @ 11:55 am
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. SYZYF pisze:

    Czy jest domniemanie choroby?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

ZAGRODNO 7 pozar 1

Po pożarze w Urzędzie Gminy w Zagrodnie jest problem

Read More →