UM_Park
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

W sprawie dworca PKP w Złotoryi i reaktywacji linii

Przez   /   12/09/2019  /   1 Comment

W poniedziałek odbędzie się spotkanie w sprawie reaktywacji linii kolejowej Legnica-Złotoryja-Lwówek Śl.-Jelenia Góra oraz rewitalizacji znajdujących się przy niej dworców kolejowych. Burmistrz Złotoryi Robert Pawłowski wstępną koncepcję zagospodarowania terenu wokół złotoryjskiego dworca PKP. Dowiemy się, jak zaawansowane są przygotowania do remontu odcinka Legnica-Jerzmanice Zdrój i przejęcia przez marszałka linii do Lwówka Śląskiego. 

- Inicjatorami spotkania są burmistrz Złotoryi Robert Pawłowski i radny sejmiku dolnośląskiego Piotr Karwan. W spotkaniu wezmą w nim udział Tadeusz Szulc – dyrektor Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP SA we Wrocławiu oraz Patryk Wild – przewodniczący Komisji Polityki Rozwoju Regionalnego i Gospodarki Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Obecni będą również samorządowcy z gmin położonych wzdłuż ww. linii kolejowej – informuje Piotr Maas, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Złotoryi.

Władze samorządowe miasta Złotoryi od kilku lat starają się o reaktywowanie 82-kilometrowego połączenia kolejowego łączącego Legnicę z Jelenią Górą przez Złotoryję i Lwówek Śl., zabiegając o to wśród polityków i urzędników. Pierwsze spotkanie w tej sprawie, wskazujące na wykluczenie komunikacyjne regionu Złotoryi i Lwówka Śl., odbyło się w złotoryjskim ratuszu w kwietniu 2017 r. W marcu br. linia kolejowa biegnąca przez Złotoryję znalazła się na liście inwestycji kolejowych, które samorząd województwa dolnośląskiego zamierza zrewitalizować w ramach rządowego programu Kolej Plus.

FOT. URZĄD MIASTA W ZŁOTORYI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 327 dni temu dnia 12/09/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 12, 2019 @ 1:22 pm
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. xxxx pisze:

    W kontekście problemów Kolei Dolnośląskich z zapewnieniem taboru na istniejących już trasach (sytuacja ta pojawiła się wraz z nowym zarządem…) czarno widzę reaktywację nowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

20200731180823resized

Utrudnienia na A4. Remont wiaduktu koło Gniewomierza

Read More →