Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Solidne opakowania z tworzyw sztucznych – jak są wykonane, czym się charakteryzują?

Przez   /   05/02/2020  /   1 Comment

Każdy z nas na co dzień używa produktów sprzedawanych i przechowywanych w opakowaniach wykonanych z różnorodnych tworzyw sztucznych. Z tego względu tak ważne jest, aby było one solidne, wytrzymałe i bezpieczne dla naszego zdrowia. Jak sprawdzić, czy rzeczywiście spełniają te wymagania?

Gdzie wykorzystuje się takie opakowania?

Opakowanie z tworzyw sztucznych używane jest w wielu branżach. Idąc do sklepu, możemy się przekonać, jak wiele produktów zamkniętych jest w plastikowych pudełkach czy butelkach. Opakowania te mają zastosowanie przede wszystkim w:

  • Przemyśle spożywczym
  • Branży kosmetycznej
  • Przemyśle budowlanym
  • Chemii gospodarczej oraz motoryzacyjnej

Większość artykułów codziennego użytku zapakowana została za pomocą opakowań z tworzyw sztucznych, warto więc upewnić się, że są one solidne i bezpieczne.

Jakie warunki powinny spełniać opakowania z tworzyw sztucznych?

  • Wytrzymałość

Głównym zadaniem opakowania jest ochrona tego, co się w nim znajduje. Musi więc ono być wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Produkt zamknięty w plastikowej butelce nie powinien wyciekać ani tracić swoich właściwości np. z powodu nieszczelności. W tego względu ważna jest nie tylko jakość materiału, w którego zrobiono butelkę, ale również zakrętkę. Dotyczy to również kanistrów, w których transportuje się i przechowuje środki chemiczne czy płyny używane w mechanice lub budownictwie.

  • Bezpieczeństwo

Wykorzystywane tworzywo bezwzględnie musi być również wolne od toksycznych składników. Produkty mające bezpośredni kontakt z człowiekiem lub żywnością powinny być dokładnie zbadane, zanim zostaną dopuszczone do użytku. Dla potwierdzenia ich bezpieczeństwa zleca się liczne testy i przyznaje certyfikaty.

  • Ekologia

Obecnie niezwykle dużą wagę przywiązuje się do dbałości o środowisko i ochronie go przed szkodliwymi czynnikami. Choć tworzywa sztuczne większości osób kojarzą się z nie ekologicznymi produktami, producenci o dużej świadomości dokładają wszelkich starań, by działać na korzyść środowiska. Jednym ze sposobów jest tworzenie opakowań, które nadają się do recyklingu i po zużyciu mogą być ponownie wykorzystane. Innym jest dbałość o czystość produkcji – stosowanie bezpiecznych technologii, eliminowanie wycieków z linii produkcyjnych czy niedopuszczanie do powstawania zanieczyszczeń.

Takimi  zasadami kieruje się m.in. GRUPA INCO S.A., producent opakowań z tworzyw sztucznych, takich jak butelki PET, kanistry czy zakrętki i zamknięcia z polietylenu i polipropyleny. Wszystkie te produkty tworzone są z dbałością o jakość, potwierdzoną certyfikatami PZH oraz COBRO.

    Drukuj       Email

1 komentarz

  1. Darek pisze:

    Pan redaktor doigrał się końcu i sam jest obecnie oskarżony w procesie karnym! Teraz można tylko pisać oskarżony redaktor Piotr K . To naprawdę przykry obraz .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Wind generator turbines in sky

Zapisz się na Energetykę w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Read More →