Starostwo2
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Smartfonowa aplikacja oprowadzi turystów po Legnicy

Przez   /   29/11/2016  /   No Comments

Niemal każdy z nas posiada smartfona lub inne urządzenie mobilne z dostępem do internetu. Tam też najczęściej szukamy informacji o mieście, które zamierzamy zwiedzić, korzystając np. z dedykowanych turystom aplikacji. Taką od niedawna posiada również Legnica.

Footsteps to mobilna aplikacja stworzona przez pięciu studentów, z których jeden pochodzi z Legnicy. Umożliwia ona zwiedzanie konkretnego miasta na podstawie z góry określonego profilu turysty. Wśród takich miast, jak Warszawa, Wrocław, Kraków i Gdańsk, znalazła się również Legnica. Ta aplikacja turystyczna jest oficjalnie rekomendowana przez nasz Urząd Miasta.

Na czym polega wyjątkowość tej aplikacji? Przede wszystkim na personalizacji: turysta już na samym początku wybiera, na jakich zasadach chce zwiedzić miasto: czy interesuje go historia, czy lubi aktywnie spędzić czas, a może głównie chciałby odwiedzić lokalne restauracje? To tylko część propozycji, które można wybrać lub je ze sobą połączyć.

Gdy już określimy swoje preferencje i wybierzemy miasto, aplikacja przedstawi nam szereg gotowych tras. W Legnicy dostępnych jest obecnie sześć tras, które są ciągle aktualizowane, zaś kolejne – w przygotowaniu. Każda z tras oraz ich istotne punkty są opisane oraz opatrzone zdjęciem. Aplikacja nie da nikomu się zgubić, ponieważ prowadzi nas przy pomocy GPS-u.

Footsteps dostępne jest dla systemów operacyjnych iOS (http://apple.co/1Y68Tqv ) oraz Android (https://play.google.com/store/apps/details?id=travel.footsteps).

Aplikacja Footsteps to nie jedyny efekt współpracy miasta z jej twórcami. Już niedługo młodzi, zdolni legniczanie wezmą udział w bezpłatnych warsztatach pod patronatem prezydenta Legnicy. Nauczą się m.in., jak założyć startup czy też stworzyć swoją własną aplikację. Warsztaty poprowadzą twórcy Footsteps: Piotr Sędzik, Jan Kamiński i Radosław Bułat, znani już w Polsce startupowcy, którzy mimo młodego wieku (żaden z nich nie ma skończonych 25 lat) i wielu „potknięć” biznesowych po drodze – dziś są współwłaścicielami dobrze prosperującej firmy.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. LEGNICA.EU

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Dni Złotoryi. Tak się bawili wczoraj mieszkańcy i goście

Read More →