Tomek
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Smart Legnica. Miejsce do życia i rozwoju wielu pokoleń

Przez   /   04/09/2020  /   No Comments

Prezydent Legnicy zaprasza mieszkańców i organizacje społeczne do wspólnego opracowania projektu pn. „Smart Legnica – wielopokoleniowe miejsce do życia i rozwoju”. Nabór wniosków i propozycji trwa do 16 września. Więcej informacji na spotkaniu 9 września (środa) o godzinie 17.00 w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym (ul. Jordana).

Legnica wkracza w decydującą fazę przygotowania wielowymiarowego projektu rozwojowego pn.: „Smart Legnica – wielopokoleniowe miejsce do życia i rozwoju”. Etap ten przewiduje opracowanie działań i składających się na nie przedsięwzięć, przewidzianych do realizacji w przypadku uzyskania przez nasze miasto dotacji ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. Legnica znalazła się w gronie 54 małych i średnich miast w kraju, które uczestniczą w II etapie naboru wniosków o dofinansowanie działań rozwojowych.

- Mając na względzie prorozwojowy charakter projektu, bardzo ważne jest, aby w jego opracowaniu aktywnie uczestniczyli zarówno mieszkańcy Legnicy, jak i partnerzy społeczni, a więc m.in. organizacje pozarządowe, spółdzielnie mieszkaniowe czy instytucje otoczenia biznesu – zachęca prezydent Tadeusz Krzakowski. – Nasza wspólna praca na rzecz przygotowania projektu daje szanse na zdobycie wielomilionowej dotacji, która pozwoli w latach 2022-2023 spełnić liczne oczekiwania i pomysły legniczan.

Wspólne działanie, do którego obecnie zaprasza prezydent, realizowane będzie w dwóch wariantach.

Pierwszy dotyczy otwartego naboru propozycji przedsięwzięć społecznych, niezwiązanych z infrastrukturą, czyli tzw. „miękkich”, w ramach którego wszyscy zainteresowani mogą zgłosić swoje pomysły, wskazując przy tym, kto mógłby je realizować, w jaki sposób, w jakim okresie i jakie będą ich koszty. Regulamin naboru i formularz składania propozycji znajdują się pod następującym adresem: https://portal.legnica.eu/rozwoj-lokalny/partycypacja-spoleczna-ankiety/otwarty-nabor-propozycji-przedsiewziec-nieinfrastrukturalnych/
Drugi model współpracy obejmuje otwarty nabór partnerów społecznych do projektu, którzy wspólnie z miastem będą wdrażać i rozliczać zgłoszone zadanie.

W tym przypadku miasto poszukuje partnerów do realizacji działań w trzech obszarach dotyczących:

  • wzmocnienia tożsamości lokalnej i więzi społecznych legniczan,

  • wzmocnienia innowacyjności społecznej i gospodarczej,

  • zwiększenia świadomości ekologicznej oraz adaptacji do zmian klimatu wśród legniczan.

Wybrani partnerzy podpiszą z miastem list intencyjny o współpracy, a w przypadku przyznania dofinansowania ze środków „norweskich”, umowę szczegółowo regulującą zasady współpracy. Regulamin naboru i formularz zgłoszeniowy znajdują się pod następującym adresem: https://portal.legnica.eu/rozwoj-lokalny/partycypacja-spoleczna-ankiety/otwarty-nabor-partnerow-spoza-sektora-finansow-publicznych/

Wszystkie zgłaszane pomysły i oferty współpracy powinny dotyczyć wyłącznie działań społecznych i niezwiązanych z infrastrukturą, odpowiadać na poznane już problemy miasta i przyczyniać się do realizacji określonych celów, z którymi zapoznać się można pod następującym adresem: https://portal.legnica.eu/rozwoj-lokalny/diagnoza/

Nabory wniosków trwają do 16 września 2020 r. Dodatkowe informacje będzie można uzyskać 9 września 2020 r., o godz. 17.00, w dużej sali Szkolnego Schroniska Młodzieżowego przy ul. Jordana 17. W trakcie spotkania pracownicy wydziału rozwoju miasta oraz doradcy Związku Miast Polskich przybliżą ideę i cele naborów.

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli organizacji społecznych i innych partnerów, którzy chcą się włączyć do wspólnej pracy nad projektem.

Spotkanie będzie prowadzone w reżimie sanitarnym, z ograniczoną liczba miejsc. Wymagane jest zakrywanie nosa i ust oraz dezynfekcja rąk. Miejsca siedzące rozstawione będą co 1,5 metra.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

ZUS informuje: pieniądze na wyprawki już płyną na konta

Read More →