Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Schetyna podnosi na duchu legnicką Platformę

Przez   /   30/06/2014  /   No Comments

Działacze legnickiej Platformy Obywatelskiej piszą do władz krajowych odwołanie od decyzji zarządu regionu o rozwiązaniu powiatowych struktur partii. Rozgoryczonych wspiera Grzegorz Schetyna, który dziś pojawił się w Legnicy, aby dolać oliwy do ognia albo ugasić pożar. 

W której z tych ról wystąpił podczas  spotkania z lokalnymi działaczami, nie wiadomo, bo drzwi sali zamknięto przed dziennikarzami. Po brawach, jakimi pół godziny później działacze żegnali Schetynę, poznać jednak, że nawet po ubiegłorocznej przegranej z Jackiem Protasiewiczem wciąż zachował w Legnicy rząd dusz. Na spotkaniu pojawili się m.in. poseł Robert Kropiwnicki, prezes Arlegu Jarosław Rabczenko, przewodniczący Rady Miejskiej w Legnicy Jan Szynalski, radni Paweł Frost i Lesław Rozbaczyłło. Frekwencja była wyższa niż dzień wcześniej w Qubusie, gdzie z działaczami spotykał się przewodniczący dolnosląskiej Platformy Jacek Protasiewicz.

Na pytania dziennikarzy Grzegorz Schetyna odpowiadał z dużą powściągliwością.

- Czuję się związany z Legnicą od lat. Koledzy zaprosili mnie, więc przyjechałem ich wesprzeć w trudnej chwili – mówił Grzegorz Schetyna. Co doradzał? – Wspólnotowe i solidarnościowe zachowania, żeby w racjonalny sposób się odwoływać. A ja ze swej strony będę ich wspierał w zarządzie krajowym.

Zdaniem Schetyny, jeśli o rozwiazaniu partii w Legnicy zadecydowała sprawa Arlegu, to coś jest nie tak. Struktury nie mogą ponosić odpowiedzialności za to, co się działo w spółce. A oczernieni ludzie mają prawo bronić swojego dobrego imienia.

Działacze PO spodziewają się, że lada dzień dojdzie do przebudowy rządu i wzmocnienia pozycji Grzegorza Schetyny. W tej nowej sytuacji złożone w Warszawie odwołanie może mieć szansę na pozytywne rozpatrzenie.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2203 dni temu dnia 30/06/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 2, 2014 @ 8:00 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Prezydent apeluje o szeroki udział w wyborach

W niedzielę wybory. Prezydent Legnicy apeluje o frekwencję

Read More →