PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Satyrykon 2017 ruszył w świat. Przystanek: Blansko

Przez   /   27/02/2018  /   No Comments

W sobotę (24 lutego) Satyrykon zaprezentował się w czeskim Blansku, partnerskim mieście Legnicy.

Wernisaż pokonkursowej wystawy Satyrykonu 2017 odbył się w Galerii Miejskiej Blanska, przy dźwiękach muzyki i szczerym śmiechu zaproszonych gości. Ekspozycję będzie można oglądać w Blansku do 16 marca. Dodajmy, że Satyrykon tak podoba się naszym sąsiadom zza południowej granicy, że zaprosili go po raz kolejny.
Następne plany podróżnicze Satyrykon ma na kwiecień. Odwiedzi wtedy Rosję. Na 14 kwietnia w Muzeum Oceanu Światowego w Kaliningradzie zaplanowany jest wernisaż specjalnej „morskiej” wystawy Satyrykonu. – Na tę ekspozycję wybieramy satyrykonowe prace związane z wodą, plażą, pływaniem, rybami itp. „Morski” Satyrykon nie wróci szybko do Polski. Po wystawie w Kaliningradzie popłynie zabytkowym okrętem do Petersburga, a potem pewnie jeszcze dalej – mówi Grzegorz Szczepaniak, dyrektor Legnickiego Centrum Kultury.
Również w kwietniu wystawa Satyrykonu – ale już „normalnego”, nie tylko tego związanego z wodą, zostanie otwarta w prestiżowym centrum ekspozycyjnym w podwarszawskim Nadarzynie.

Źródło: EGO/ Legnickie Centrum Kultury

FOT. URZĄD MIASTA w LEGNICY

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 863 dni temu dnia 27/02/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 27, 2018 @ 8:21 am
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Betlejem-Judea-2_resize

“Niebezpieczne zabawy” w Galerii Sztuki w Legnicy

Read More →