cichon
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Sasin chwali załogę KGHM, że pracuje mimo COVID-19

Przez   /   23/03/2020  /   3 Comments

Wicepremier Jacek Sasin podczas wizyty w Lubinie podziękował zarządowi i załodze KGHM za utrzymanie produkcji i zaangażowanie w walkę z koronawirusem. Prezes Marcin Chludziński wspomniał, że KGHM wykorzystując swe kontakty handlowe stara się kupić za granicą sprzęt do ochrony osobistej oraz kilkaset respiratorów dla polskich szpitali.

Wicepremier Jacek Sasin – szef Ministerstwa Aktywów Państwowych – i prezes KGHM Marcin Chludziński wzięli udział w wideokonferencji. Stanęli w cechowni Zakładów Górniczych w Lubinie przy stole zastawionym płynem bakteriobójczym z Nitroerg i maseczkami chirurgicznymi z Zanamu.

Spółki z Grupy Kapitałowej KGHM uruchomiły tę produkcję, by zapobiec niedoborom na froncie walki z koronawirusem. Spółka Nitroerg wytwarza ponad 30 tys. litrów płynu Nitrosept na dobę. W pierwszej kolejności trafia do szpitali. W następnej będzie kierowany również do innych instytucji. Nitroerg przekazuje go w formie darowizny albo sprzedaje z minimalną marżą, pozwalającą kontynuować produkcję. W KGHM Zanam trwa produkcja 3 tysięcy maseczek chirurgicznych na dobę. Spółki KGHM udostępniły swoje budynki na cele kwarantanny. W Miedziowym Centrum Zdrowia uruchomiono e-porady. Prezes Marcin Chludziński deklaruje też, że w Centrum Badania Jakości można wykonywać testy na obecność koronawirusa.

- Zakupujemy sprzęt z innych krajów. Jeśli się uda, sprowadzimy kilkaset respiratorów i kilkaset tysięcy środków ochrony osobistej do walki z koronawirusem – mówi prezes Marcin Chludziński. – Na razie kupiliśmy kilkanaście respiratorów dla naszego szpitala i dla szpitala w Legnicy.

Jacek Sasin dziękował za to zaangażowanie. Podkreślał, że KGHM praktycznie z marszu podjął się wyzwań, które w normalnej sytuacji uchodziłyby za trudne do realizacji. Ale podkreślał też zasługi zarządu w utrzymaniu w miarę normalnej produkcji. Dziękował “lwiej części załogi”, która w poczuciu odpowiedzialności za los firmy przychdzi do pracy.

- KGHM jest jednym z narodowych championów. Jedną z tych firm, które mają stać się kołem zamachowym polskiej gospodarki, kiedy kryzys związany z koronawirusem minie i trzeba będzie odbudować jej siłę. Dlatego tak ważne jest utrzymanie produkcji – mówił wicepremier.

FOT. SCREEN Z KGHM.PL, KGHM.PL

    Drukuj       Email

3 komentarze

  1. Lustrator pisze:

    u nas na zadupiu mowia w takich okolicznosciach WSTYD panie sasin.

  2. Lustrator pisze:

    panie sasin udaj sie pan tam i podziekuj w swietle kame>>>Prywatna spółka Unimot zdecydowała się kupić 100 tys. testów na koronawirusa i bezpłatnie przekazać je polskiemu rządowi. Testy są już produkowane w Chinach, mają trafić do Polski w ciągu 14 dni.r

  3. Lustrator pisze:

    no prawie jak gierek wczasach swietnosci.Tak tak towarzysze zeby Polska rosla w sile.A tak naprawde srodkow nie ma, nie ma na stacjach orlenu.Respiratorow tez nie ma i zadne cuda tego nie zmienia.Nalezalo zrobic cos w styczniu kiedy wywiad polski sygnalizowal rzondowi ze jest epidemia.Ale pan sasin wtedy nie widzial powodow do reakcji.Teraz to moze tylko dlon sciskac i robic sobie zdjecia.Testow tez nie ma mimo ze rzond podobno kupił.Tak trzymac towarzysze.Sciskac sie i udawac ze jest fajnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

raport

Koronawirus. Raport dla Dolnego Śląska (9.04)

Read More →