AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Samorząd i przedsiębiorcy wspierają filię politechniki

Przez   /   16/09/2019  /   1 Comment

Z inicjatywy prezydenta Tadeusza Krzakowskiego dziś (16 września) odbyło się w Ratuszu spotkanie, z udziałem m.in. prof. Andrzeja Kaźmierczaka, dyrektora filii i dziekana wydziału techniczno–przyrodniczego Politechniki Wrocławskiej w Legnicy. Uczestniczyli przedstawiciele firm i przedsiębiorstw różnych branż z Legnicy i subregionu.

- Dalsze istnienie, rozwój i dostosowanie kierunków kształcenia studentów do potrzeb nowoczesnego rynku pracy w filii Politechniki Wrocławskiej, działającej w Legnicy od 50 lat, ma dla naszego miasta znaczenie priorytetowe – powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski podczas spotkania. – Dlatego bardzo nam zależy na opiniach świata biznesu i gospodarki, co do specjalności kształcenia młodzieży. To dla samorządu i miasta jest bardzo ważne, podobnie jak dla uczelni, która powinna się rozwijać i współpracować z przedsiębiorcami i instytucjami rynku pracy.

Przedsiębiorcy zgłaszali wiele postulatów, dotyczących ich potrzeb, które uczelnia może zaspokajać, oferując studentom odpowiednie kierunki kształcenia. Wśród deficytowych specjalności wymieniano m.in.: głównie technologie odnawialnych źródeł energii, a także informatykę, robotykę, mechanikę czy automatykę.

Prezydent poprosił przedstawicieli przedsiębiorstw o przesłanie ich postulatów, dotyczących kierunków kształcenia w filii Politechniki Wrocławskiej, by je przedstawić władzom uczelni we Wrocławiu.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy
FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 264 dni temu dnia 16/09/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 16, 2019 @ 4:00 pm
  • W dziale: wiedza

1 komentarz

  1. xxx pisze:

    Przecież Polibuda w Lcy ma zostać zlikwidowana! I to już wiadomo od dawna! Studenci studiują tu tylko przez rok/dwa i dalej kontynuują we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Niska frekwencja żłobki, przedszkola, szkoły

Mało dzieci w żłobkach, przedszkolach, szkołach

Read More →