Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Są pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Przez   /   10/01/2020  /   No Comments

Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy informuje, że od 13 do 17 stycznia będą przyjmowane wnioski o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej.

Oto projekty, w ramach których można skorzystać z pomocy finansowej:

1. Aktywizacja osób młodych, pozostających bez pracy w powiecie legnickim, realizowana w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

2. Aktywizacja osób bezrobotnych od 30 roku życia w powiecie legnickim (2020).

Zgodnie z założeniami na 2020 rok w ramach powyższych projektów, kwota o jaką będzie można się ubiegać, wynosi 22 tys. zł.

Wniosek i regulamin dostępne są w Powiatowym Urzędzie Pracy w Legnicy oraz filii w Chojnowie bądź na stronie internetowej Urzędu www.legnica.praca.gov.pl.

Wnioski należy składać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Legnicy przy ul. Gen. Władysława Andersa 2 (pok. 10) oraz w filii chojnowskiej, Rynek 20 (pok. 6).

Posiedzenie komisji opiniującej wnioski odbędzie się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Legnicy 23 stycznia oraz w filii w Chojnowie 24 stycznia 2020 r.

Pierwszy projekt skierowany jest do osób młodych, w wieku 18-29 lat zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Legnicy jako osoby bezrobotne. W przypadku osób w wieku 18-24 lat, okres zarejestrowania przed przystąpieniem do projektu nie może być dłuższy niż 4 miesiące. Dugi projekt jest adresowany do osób od 30 roku życia, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Legnicy jako bezrobotne.

Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy

FOT. PIXABAY.COM/aymane jdidi

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Lubin, Autor Błażej Mstowski, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Dolny Śląsk na dobrych torach

Read More →