PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Są pieniądze na pierwszy odcinek “Czarnych Pól”

Przez   /   01/06/2018  /   No Comments

Akcja crowdfundingowa, podczas której w internecie zbierano 15 tys. zł na pilota serialu kryminalnego “Czarne Pola”, zakończyła się sukcesem. Reżyser Przemysław Wojcieszek obiecuje: za nie więcej niż półtora miesiąca pokaże “Zdrowaś Mario”, pierwszy odcinek. W rolach głównych aktorzy z Legnicy: Paweł Palcat, Albert Pyśk i Mateusz Krzyk. 

W miasteczku, które trzyma w garści ksiądz proboszcz, dochodzi do zbrodni. “Ginie miejscowy prawnik, lewicowiec, który miał na pieńku z lokalną władzą, klerem i szefostwem kombinatu, który daje pracę całej okolicy” – opowiadał Wojcieszek w wywiadzie o “Czarnych Polach” dla Newsweeku. Sensacyjna intryga służy do tego, by w bezkompromisowy, radykalny sposób pokazać coś, co wrocławskiego reżysera interesuje najbardziej: współczesną Polskę. Dla sił, które obecnie trzymają w niej władzę, nie będzie to miły obrazek. Nie mogąc liczyć na państwowe dotacje, pieniądze stacji telewizyjnych itd, serial powstaje jako produkcja niezależna, za pieniądze z internetowej zbiórki.

W czartek wieczorem licznik, pokazujący pulę zebranych środków, pokazał ponad 15 tys. zł. To wystarczy, by zrealizować pierwszy odcinek.

Ludzie nie zaprzestają jednak wpłat. Wynik na 37 godzin przed zakończeniem akcji: 15.293 zł. 176 wpłacających.

FOt. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Żelazny Człowiek szuka kąta. Frączkiewicz w muzeum

Read More →