Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Ruszyły zapisy

Przez   /   10/08/2018  /   No Comments

Przed nami już 33. edycja Biegu Barbórkowego o Lampkę Górniczą. Dystans 10 km ulicami Lubina pobiegniemy 14 października br. Organizatorem imprezy są Zakłady Górnicze Lubin – oddział KGHM Polska Miedź S.A. Start i meta na stadionie RCS w Lubinie.

Barbórkowy Bieg o “Lampkę Górniczą” jest to impreza sportowa z wyjątkowymi tradycjami. Rozpoczyna huczne obchody najważniejszego górniczego święta. Co roku przyciąga wielu zawodników z kraju i z zagranicy. To najważniejsza otwarta impreza biegowa w regionie, w której każdy może wziąć udział. W zeszłorocznej edycji Biegu Barbórkowego uczestniczyło 2000 biegaczy, w tym blisko 200 dzieci z lubińskich szkół. Od 2012 roku uczestnicy Biegu Głównego biegną dystans 10 kilometrów nową akredytowaną trasą, m.in. ulicą Hutniczą i obwodnicą Gen. St. Maczka.

Warto przypomnieć, że to święto nie tylko dla sportowców. Przed biegiem odbywa się szereg imprez towarzyszących dla dorosłych zawodników i dla towarzyszących im dzieci. W tym roku o oprawę muzyczną zadba Zakładowa Orkiestra Górnicza kopalni Lubin.

Uczestnicy biegu otrzymają pamiątkowe medale, puchary, kufle okolicznościowe oraz tradycyjne Lampki Górnicze dla zwycięzców. W biegu głównym o Lampkę Górniczą obowiązuje limit uczestników – 2000 osób (decyduje kolejność wpłat), więc warto nie zwlekać z zapisami. Wydarzeniu będą towarzyszyły również imprezy towarzyszące tylko dla pracowników KGHM Polska Miedź oraz Spółek z Grupy Kapitałowej KGHM: „Bieg Sztygarski na 1 Milę”, ”Sztafeta Międzyzakładowa 4 x 400″ oraz „Sztafeta Dyrektorska 4 x 100″.

W biegu głównym można brać udział w kategoriach:

- open

- open kobiet

- open zatrudnionych w KGHM Polska Miedź

- kobiety zatrudnione w KGHM Polska Miedź

- open zatrudnionych w ZG Lubin

- open górników spoza KGHM Polska Miedź

- mężczyźni wiek 40 – 49 lat

- mężczyźni wiek 50 – 59 lat

- mężczyźni wiek 60 – 69 lat

- mężczyźni wiek powyżej 70 lat

- kobiety wiek do 34 lat

- kobiety wiek 35 – 44 lata

- kobiety wiek powyżej 45 lat.

Zawodnicy zatrudnieni w KGHM Polska Miedź oraz firmach górniczych spoza KGHM przy zgłoszeniu się do biegu deklarują udział w tylko jednej z kategorii. Warunkiem zakwalifikowania zawodników do kategorii jest okazanie dokumentu potwierdzającego miejsce zatrudnienia (np. przepustka ze zdjęciem), może to nastąpić w chwili odbioru numeru startowego.

Więcej informacji i zapisy na stronie: www.rcslubin.pl

Żródło: KGHM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 892 dni temu dnia 10/08/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 10, 2018 @ 1:54 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

24legnica_zagranie_okladka

Miedź Legnica – polowanie na awans!

Read More →