wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Ruszyło głosowanie LBO. Aktywni wezmą 200 tysięcy

Przez   /   01/10/2014  /   No Comments

1 października ruszyło głosowanie mieszkańców w drugiej edycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Potrwa do najbliższej środy. Prezydent zarezerwował dwa miliony złotych do podziału pomiędzy najlepsze, najbardziej oczekiwane inwestycje. Komu przypadną? Zadecydują bezpośrednio sami mieszkańcy.

 

Zaczęła się walka o nowe chodniki, siłownie zewnętrzne, tereny rekreacyjne, miejsca postojowe, podwórka, boiska, place zabaw, wybieg dla psów… W wszystkich 10 obszarach, na jakie podzielono miasto, o pieniądze rywalizuje łącznie 49 projektów. Najsilniejsza konkurencja panuje na Koperniku oraz Zakaczawiu, gdzie do tego etapu LBO zakwalifikowało się po siedem projektów. Na ulicach już pojawiły się plakaty i tworzone domowymi metodami ulotki zachęcające, by wziąć udział w głosowaniu. O tym, że warto się zaangażować, świadczy 15 już oddanych do użytku inwestycji LBO, które wywalczyli dla siebie najaktywniejsi w ubiegłym roku. Ubiegłorocznymi zwycięzcami są na przykład dzieciaki z osiedla Sienkiewicza, bo doczekali się boiska, i mieszkańcy okolic Rynku, którzy od kilku miesięcy tłumnie korzystają z fantastycznego placu zabaw przy ul. Środkowej.

Ratusz wyznaczył 32 punkty, w których po okazaniu dokumentu tożsamości można osobiście wrzucić głos do urny (z reguły pokrywają się ze tradycyjną lokalizacją lokali wyborczych). Ale regulamin pozwala również na głosowanie przez internet za pośrednictwem strony www.lbo.legnica.eu. Umieszczono tam interaktywne karty do wypełnienia w przeglądarce. Urzędnicy ufają w uczciwość legniczan, ale ostrzega, że posługiwanie się sfałszowanymi lub cudzymi danymi podlega odpowiedzialności karnej.

Głosować można tylko raz. Głosy osób łamiących tę zasadę będą uznane za nieważne. Każdy legniczanin ma do rozdysponowania pięć punktów – w zależności od swego uznania może wszystkie przyznać jednemu projektowi lub podzielić pomiędzy kilka wybranych. Inaczej niż w ubiegłym roku, wolno głosować na inwestycje z dowolnego obszaru miasta.

Wyniki głosowania zostaną opublikowane do 24 października. W oparciu o wskazania mieszkańców w każdym z 10 obszarów miasta zostanie rozdysponowanych po 200 tysięcy złotych na zwycięskie projekty. Władze Legnicy deklarują ich zrealizowanie do końca 2015 roku.

W budynku ratusza działa punkt informacyjny, gdzie można uzyskać wszelkie informacje na temat LBO (pl. Słowiański 8, pokój nr 3, tel. 76-72-12-177, godz. otwarcia 8-17 w dni robocze i 10-14 w sobotę).

Na co można głosować?

Obszar nr 1 – Północny

1. Budowa chodnika przy ulicy Struga

Budowa chodnika przy ulicy Struga na odcinku prostopadłym od ulicy Poznańskiej do ulicy Akacjowej.
Szacowana wartość zadania: 200 000 zł

Obszar nr 2 – Piekary 1

1. Przebudowa nawierzchni chodnika wzdłuż bloku Tatrzańska 26-36

Przebudowa chodnika wzdłuż bloku Tatrzańska 26-36 (z wyłączeniem działki 1795). Zdjęcie warstwy betonowej
i ułożenie nowej nawierzchni z kostki typu polbruk.
Szacowana wartość zadania: 130 000 zł

2. Siłownia zewnętrzna na osiedlu Piekary A przy ul. Tatrzańskiej

Projekt zakłada zagospodarowanie terenu zielonego przy ulicy Tatrzańskiej na osiedlu Piekary poprzez stworzenie siłowni parkowej i utworzenie części rekreacyjnej – miejsca spotkań sąsiadów. Siłownia parkowa uwzględnia m.in. potrzeby seniorów. W części rekreacyjnej znajdą się ławki ze stołami do gry w szachy i karty, a także drzewa i krzewy.
Szacowana wartość zadania: 96 000 zł

3. Przebudowa łącznika drogi na odcinku od hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 16 do ul. Tatrzańskiej

Przebudowa odcinka drogi o dł. ok. 100 m i szerokości 4,5 m powinna objąć korektę łuków przy ul. Tatrzańskiej oraz wymianę nawierzchni betonowej na betonową kostkę brukową.
Szacowana wartość zadania: 200 000 zł

Obszar nr 3 – Piekary 2

1. Osiedlowe centrum rekreacyjno–sportowe – Piekary C (między ul. Baczyńskiego, ul. Pruszyńskiego a ul. Worcella)

W osiedlowym centrum rekreacyjno – sportowym mają znaleźć się małe trawiaste boisko do piłki nożnej, tartanowe boisko do koszykówki ulicznej, siłownia zewnętrzna, a także ławki i stojak na rowery. Wszystko w otoczeniu istniejących drzew.
Szacowana wartość zadania: 170 000 zł

2. Przebudowa chodnika i budowa miejsc postojowych wzdłuż budynków przy ul. Gałczyńskiego 24-34 oraz wykonanie chodnika przy ul. Gałczyńskiego 45 celem połączenia z pieszociągiem przy ul. Piłsudskiego w Legnicy

Przebudowa odcinka chodnika na ul. Gałczyńskiego 24-34 oraz wykonanie zatok postojowych; pierwsza zatoka przy klatce Gałczyńskiego 24, druga zatoka – poszerzenie istniejącej zatoki o dwa miejsca postojowe i wykonanie sięgacza na wysokości klatki Gałczyńskiego 30, trzecia zatoka poszerzenie istniejącej zatoki na wysokości klatki Gałczyńskiego 34. Przebudowa obejmowałaby zdjęcie warstwy betonowej i ułożenie nawierzchni z kostki typu polbruk. Wykonanie chodnika na terenie zielonym od ul. Gałczyńskiego 45 w kierunku przystanku autobusowego przy ul. Piłsudskiego.
Szacowana wartość zadania: 200 000 zł

3. Drugi etap – kontynuacja budowy terenu rekreacyjnego przy ul. Wierzyńskiego, Gałczyńskiego i Piłsudskiego w sąsiedztwie SP 20 (LBO) w Legnicy

Budowa ścieżek spacerowych ok. 150 m, montaż ławek – 8 szt.; ławek leżanek – 5 szt.; stół do gry w szachy – 1 szt.; nasadzenie drzew i krzewów wzdłuż alejek  i ciągu pieszego; skalniak – 1 szt. Alejki o nawierzchni z kostki betonowej.
Szacowana wartość zadania: 200 000 zł

Obszar nr 4 – Kopernik

1. Bezpieczny plac zabaw przy SP 7 w Legnicy

Projekt dotyczy budowy bezpiecznego placu zabaw przy szkole SP 7 w Legnicy. Dzięki sprzętom na placu zabaw dzieci uczą się kontrolować ciało, poznają jego ograniczenia, zdobywają umiejętność koordynowania i planowania ruchów. Gdy dziecko intensywnie się rusza, wzmacniają się mięśnie. Wszystko to zaprocentuje w przyszłości. Plac ma być wyłożony bezpieczną nawierzchnią, ma posiadać bezpieczne urządzenia, które zapewnią dzieciom spędzenie miło i kreatywnie czasu z rówieśnikami.
Szacowana wartość zadania: 160 000 zł

2. Budowa parkingu samochodowego ul. Wielkiej Niedźwiedzicy w Legnicy

Budowa miejsc parkingowych (postojowych) wzdłuż ulicy Wielkiej Niedźwiedzicy 1-13.
Szacowana wartość zadania: 200 000 zł

3. Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w rejonie ul. Galaktycznej, Osi Kartuskiej, Górniczej i Koziorożca

Projekt przewiduje rozbudowę funkcji rekreacyjno-sportowej poprzez wykonanie mini estrady o średnicy ok. 14 m pokrytej membraną, widowni, odwodnienia terenu, wykonania oświetlenia z przyłączem dla mikrofonu i nagłośnienia, a także wymianę istniejących ławek. Prace pielęgnacyjne zieleni oraz nowe nasadzenia.
Szacowana wartość zadania: 200 000 zł

4. Przebudowa ogólnodostępnego ogrodzonego boiska do gry z murawą trawiastą (między ul. Neptuna, ul. Księżycową a ul. Mirandy)

Projekt będzie obejmować przebudowę istniejącego boiska do gry, na placu między ulicami Neptuna, Księżycowej i Mirandy, gdzie należy uwzględnić nowe ogrodzenie, częściową wymianę murawy wraz z odpowiednim drenażem.
Szacowana wartość zadania: 200 000 zł

5. Budowa ogrodzonego wybiegu dla psów z infrastrukturą, wraz z zagospodarowaniem parczku przy ul. Galileusza a Heweliusza

Nasze zwierzęta przynoszą nam tyle radości, stwórzmy im bezpieczne i ciekawe miejsce do zabawy, a przy tym i My będziemy się dobrze bawić. Znikną problemy z sąsiadami, nie będą krzyczeć, że nasze pieski niszczą zieleń, załatwiają się pod oknami. Zbudujmy profesjonalny wybieg dla psów i miejsce rekreacji dla mieszkańców. Szacowana wartość zadania: 140 000 zł

6. Budowa Placu Słońca z cyklu „Układ Słoneczny”(między Osią Kartuską, ul. Górniczą, ul. Galaktyczną a ul. Koziorożca)

Plac Słońca to plac widowiskowo – rekreacyjno – edukacyjny w kształcie okręgu na terenie między Osią Kartuską, ul. Górniczą, ul. Galaktyczną i ul. Koziorożca. Plac miałby służyć jako miejsce organizacji festynów, pokazów, spotkań czy widowisk na osiedlu i inicjowałby budowę serii placów „Układ Słoneczny”. Projekt nawiązuje do osoby Mikołaja Kopernika.
Szacowana wartość zadania: 135 000 zł

7. Przebudowa – budowa miejsc postojowych w ciągu ul. Kasjopei

Budowa chodnika ok. 100 mb oraz budowa miejsc postojowych ok. 200 m2. Chodnik o nawierzchni kostki betonowej. Miejsca postojowe z kostki betonowej lub nawierzchni asfaltowej.
Szacowana wartość zadania: 200 000 zł

Obszar nr 5 – Zakaczawie

1. Przebudowa podwórza w obrębie ulic Świętej Trójcy 6-16, Drukarska 11, Moniuszki 11

Przebudowa chodnika przy ul. Świętej Trójcy 6-16 wzdłuż podwórka od ul. Moniuszki do Drukarskiej. Wybrukowanie podwórza. Wykonanie schodów z poręczami i podjazdem dla wózków dziecięcych i inwalidzkich od ulicy Moniuszki do budowanego chodnika.
Szacowana wartość zadania: 200 000 zł

2. „Ogródek sportowo-rekreacyjny nie tylko dla Seniora” – Plac Targowy

Zadanie dotyczy zagospodarowania zielonych terenów Placu Targowego na miejsca rekreacyjno-sportowe przeznaczone, w szczególności dla osób starszych (stworzenie popularnych dzisiaj „Siłowni w Plenerze”).
Szacowana wartość zadania: 150 000 zł

3. Przebudowa nawierzchni podwórza od ul. Drukarskiej do ul. St. Moniuszki w Legnicy

Przebudowa nawierzchni podwórza komunikacyjnego w Legnicy od ul. Drukarskiej do ul. St. Moniuszki.
Szacowana wartość zadania: 200 000 zł

4. Dzieci i dorośli razem po zdrowie – siłownia pod chmurką przy Szkole Podstawowej nr 1 Legnicy

Ogólnodostępna, bezpłatna, międzypokoleniowa siłownia na wolnym powietrzu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Legnicy jako miejsce spotkań dzieci i młodzieży, w którym można pożytecznie spędzić czas zapobiegając rozmaitym patologiom oraz miejsce przyjazne seniorom w procesie utrzymania sprawności fizycznej
i zapobiegania wycofywaniu się ze społeczeństwa.
Szacowana wartość zadania: 186 000 zł

5. Zagospodarowanie wnętrza blokowego pomiędzy ulicami: Św. Trójcy, Drukarską i Rzemieślniczą

Projekt polega na zagospodarowaniu terenu wnętrza blokowego poprzez wyznaczenie strefy rekreacyjnej dla dzieci i młodzieży oraz parkingowej. W ramach projektu przewiduje się także przebudowę chodnika wzdłuż bloku.
Szacowana wartość zadania: 200 000 zł

6. „Razem z Bolkiem żyj zdrowo, kolorowo, fristajlowo” (przy ul. Chrobrego – Willa Bolka von Richthofena)

„Razem z Bolkiem żyj zdrowo, kolorowo, fristajlowo” Projekt przewiduje doposażenie w sprzęt sportowo – rekreacyjny na terenie Środowiskowego Centrum Integracyjno – Profilaktycznego.
Szacowana wartość zadania: 150 000 zł

7. Ocieplenie i odgrzybienie ścian szczytowych na Zakaczawiu(ul. Kartuska 48 oraz ul. Kazimierza Wielkiego 17-19)

Ocieplenie i odgrzybienie ścian szczytowych zewnętrznych w podanych kamienicach. Celem projektu jest podniesienie komfortu zawilgoconych, zagrzybionych i wyziębionych mieszkań oraz zmniejszenie ryzyka uszczerbku na zdrowiu i zachorowań u dzieci i dorosłych.
Szacowana wartość zadania: 60 000 zł

Obszar nr 6 – Rejon Al. Rzeczypospolitej + Rejon Południowy

1. Miejsce spotkań sąsiedzkich w otoczeniu rabat kwiatowych przy grach towarzyskich i „Miejskim regale książkowym” (Bookcrossing) (przy ul. Góralskiej)

Celem projektu jest przekształcenie nieużytku znajdującego się przed Miejskim Przedszkolem na skwer osiedlowy wyposażony w kącik do gier towarzyskich oraz czytelnię bookcrossingową, która stanie się atrakcyjnym miejscem sąsiedzkich spotkań integracyjnych i strefą wypoczynku lokalnej społeczności. Ze względu na swoje położenie będzie także miejscem odpoczynku dla seniorów odprowadzających swoje wnuki do przedszkola.
Szacowana wartość zadania: 30 000 zł

2. Budowa placu zabaw i boiska do koszykówki przy ul. Goździkowej wraz z siłownią plenerową

Projekt przewiduje zagospodarowanie terenu, który w części jest już przeznaczony na boisko do piłki nożnej. Proponowane są dalsze zagospodarowanie działek i zamontowanie obok boiska urządzeń do zabawy dla najmłodszych, koszy do gry w koszykówkę oraz kilku urządzeń siłowni plenerowej. Wnioskowany projekt pozwoli dzieciom i młodzieży z osiedla spędzać wolny czas w atrakcyjny sposób, poprawi ich kondycję fizyczną i przyczyni się do rozwijania integracji społecznej mieszkańców.
Szacowana wartość zadania: 200 000 zł

3. Skwer przy ul. Wielogórskiej (zagospodarowanie terenu na osiedlu przy ul. Wielogórskiej 68-74)

Projekt przewiduje zagospodarowanie terenu wokół placu zabaw, poprzez wykonanie alejek chodnikowych, zainstalowanie elementów małej architektury parkowej oraz zadrzewienie niską i wysoką zielenią.
Szacowana wartość zadania: 200 000 zł

4. Doświetlenie przejść dla pieszych na Al. Rzeczypospolitej

Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców rejonu Al. Rzeczypospolitej oraz kierowców i pieszych poprzez doświetlenie przejść dla pieszych na Al. Rzeczypospolitej i zainstalowanie w tym celu lamp doświetlających oraz elementów odblaskowych w jezdni.
Szacowana wartość zadania: 175 000 zł

5. Zagospodarowanie terenu przy ul. Wielogórskiej na potrzeby aktywnego wypoczynku rodzinnego oraz integrację sąsiedzką

Projekt przewiduje zagospodarowanie jednym utwardzonym placem do gry oraz strefą zieleni zagospodarowanej. W strefie zieleni zlokalizowane urządzenia sportowo rekreacyjne wraz z altaną do sąsiedzkich spotkań oraz grillem węglowym (altana, stół do ping-ponga, stół do gier towarzyskich, szachy, karty, chińczyk, ławeczki do wypoczynku wśród zagospodarowanej zieleni, siłowania).
Szacowana wartość zadania: 200 000 zł

Obszar nr 7 – Stare Miasto

1. Parkingi rowerowe w Centrum Miasta

Projekt rozwiąże problem miejsc postojowych dla rowerów w centrum miasta. Jego celem jest montaż stylizowanych i nawiązujących do innych elementów małej architektury stojaków rowerowych umożliwiających przypięcie ramy roweru. Lokalizacja została opracowana tak, by stały one w bezpośrednim sąsiedztwie obiektów atrakcyjnie turystycznych oraz w miejscach gdzie kumuluje się największy ruch. Instalacja tabliczek informacyjnych i pomalowanie istniejących stojaków na jaskrawy kolor, pomogą zniwelować problem braku wiedzy części mieszkańców odnośnie możliwości zaparkowania roweru.
Szacowana wartość zadania: 30 000 zł

2. Siłownia dla seniorów i plac zabaw w Centrum (przy ul. Złotoryjskiej)

Projekt zakłada zagospodarowanie terenu zielonego przy ulicach Złotoryjska 1 i Rynek w centrum miasta, poprzez stworzenie siłowni parkowej i utworzenie części rekreacyjnej – miejsca spotkań sąsiadów. Siłownia parkowa uwzględnia m.in. potrzeby seniorów. W części rekreacyjnej znajdują się ławki ze stołami do gry w szachy i karty, a także drzewa i krzewy. Dodatkowym elementem projektu jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców poprzez oświetlenie drogi dojazdowej.
Szacowana wartość zadania: 137 000 zł

3. Przebudowa chodnika pomiędzy salą gimnastyczną Szkoły Podstawowej nr 4 (ul. Murarska) a Skwerem Franciszka Pałki

Zadanie dotyczy remontu chodnika, który przylega do budynku sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 od strony ul. Murarskiej. Nierówne płyty chodnikowe oraz krawężniki dodatkowo utrudniają przejście pieszych.
Szacowana wartość zadania: 150 000 zł

4. Rewitalizacja ciągu pieszego przy ul. Młynarskiej

Projekt rewitalizacji ciągu pieszego przy ulicy Młynarskiej stanowi uzupełnienie zadania realizowanego w poprzedniej edycji LBO – placu zabaw dla dzieci z obszaru Śródmieścia. W ramach nowego projektu planowane jest utworzenie alejki parkowej z ławeczkami, nowym oświetleniem parkowym, śmietnikami i uzupełnieniem istniejącej zieleni nasadzeniami zieleni niskiej i średnio wysokiej. Planuje się także wymianę nawierzchni na kostkę brukową. Inwestycja ma na celu uatrakcyjnić przestrzeń Śródmieścia, która w niektórych miejscach nadal pozostaje zaniedbana.
Szacowana wartość zadania: 200 000 zł

5. Budowa parku kalistenicznego – street workout (do ulicznego treningu siłowego) (Park Miejski)

Projekt przewiduje budowę w Parku Miejskim obiektu kalistenicznego, przeznaczonego do ćwiczeń typu street-workout (trening siłowy z wykorzystaniem masy własnego ciała). Realizacja projektu uatrakcyjni ofertę sportową miasta oraz umożliwi spędzanie czasu w ciekawy i pożyteczny sposób, co jest szczególnie ważne ze względu na budowanie właściwych postaw społecznych wśród dzieci i młodzieży.
Szacowana wartość zadania: 200 000 zł

Obszar nr 8 – Tarninów

1. Budowa oświetlenia dla ulicy Jasińskiego

Budowa oświetlenia dla ulicy Jasińskiego 4.
Szacowana wartość zadania: 100 000 zł

2. Rozbudowa placu zabaw SP nr 18

Projekt zakłada instalację na istniejącym placu nowych urządzeń: piramidy linowej, karuzeli, huśtawki wagowej oraz huśtawki typu bocianie gniazdo, a także budowę drewnianych altan, które będą nie tylko służyć zabawie, ale również będą miejscem prowadzenia zajęć świetlicowych na świeżym powietrzu.
Szacowana wartość zadania: 200 000 zł

3. Przebudowa boiska sportowego przy ul. Oświęcimskiej w Legnicy

Projekt przewiduje wykonanie boiska sportowego do gry w piłkę ręczną o nawierzchni poliuretanowej. Boisko zapewni bezpieczne jego użytkowanie, spełniając i zachowując wszelkie normy bezpieczeństwa.
Szacowana wartość zadania: 200 000 zł

4. Budowa Placu Zabaw TBS „Sportowa Aleja” (przy Alei Zwycięstwa)

Projekt przewiduje zagospodarowanie terenu pod plac zabaw z funkcją sportową, z którego korzystać będą mogły zarówno dzieci, jaki i dorośli. Plac zabaw ma stworzyć miejsce, w którym dzieci będą mogły aktywnie spędzać czas, a ich opiekunowie nie będą się nudzić. Osiedle cały czas się rozbudowuje, do użytku oddawane są nowe budynki, a wokół brakuje miejsca, w którym dzieci mogłyby spożytkować swoją energię. Jednocześnie inwestycja ta zagospodaruje teren przyległy do osiedla od strony Lasku Złotoryjskiego.
Szacowana wartość zadania: 170 000 zł

5. Przebudowa ulicy Żeromskiego na odcinku wzdłuż bloku nr 20a – 20c

Projekt przewiduje przebudowę ulicy komponując ją odpowiednio z istniejącym obszarem zieleni oraz wyznaczeniem trasy, po której poruszać się będą piesi.
Szacowana wartość zadania: 200 000 zł

6. Przebudowa istniejącej nawierzchni drogowej przy ul. Orzeszkowej 12-14, 16, 18-24

Projekt przewiduje wymianę nawierzchni asfaltowej na nawierzchnię z kostki betonowej typu polbruk na powierzchni ok. 570 m przy ul. Orzeszkowej 12-14; 16; 18-24. Stan techniczny istniejącej nawierzchni jest zły. Wykonanie proponowanego projektu w wydatny sposób poprawi estetykę terenu oraz wyeliminuje występujące zagrożenia dla zdrowia i mienia mieszkańców na przedmiotowym terenie.
Szacowana wartość zadania: 200 000 zł

Obszar nr 9 – Fabryczna

1. Budowa chodników przy ul. Lwowskiej i Stanisławowskiej, budowa kanalizacji deszczowej na skrzyżowaniu ulic Stanisławowskiej i Drzymały oraz przebudowa parkingu przy ul. Lwowskiej

Zadanie dotyczy budowy chodnika wzdłuż ul. Lwowskiej i ul. Stanisławowskiej, wykonania kanalizacji deszczowej na skrzyżowaniu ulic Stanisławowskiej i Drzymały oraz przebudowa parkingu przy ul. Lwowskiej.
Szacowana wartość zadania: 200 000 zł

2. Przebudowa chodników na ulicy Księdza Piotra Ściegiennego w Legnicy (odcinek od granicy z ulicą M. Skłodowskiej – Curie do ulicy Rycerskiej i Przemysłowej) wraz z budową oświetlenia drogowego i instalacją koszy na śmieci

Projekt przewiduje zdemontowanie starych chodników i wykonanie nowych z kostki betonowej/granitowej wraz z krawężnikami, montaż 7 sztuk nowych latarni oświetlenia drogowego w miejsce starych oraz zainstalowanie trzech koszy na śmieci. Realizacja projektu ułatwi bezpieczne przemieszczanie się pieszym, wydatnie podniesie estetykę i czystość ulic.
Szacowana wartość zadania: 200 000 zł

3. Zagospodarowanie terenu i budowa osiedlowego centrum rekreacyjno-sportowego (przy ul. Żwirki i Wigury)

Zagospodarowanie terenu i budowa siłowni na świeżym powietrzu przeznaczona dla osób w każdym wieku.
Szacowana wartość zadania: 150 000 zł

4. Przebudowa fragmentu ul. Torowej z wykonaniem chodnika i miejsc postojowych w sąsiedztwie budynków Torowa

Projekt polega na przebudowie fragmentu ul. Torowej z wykonaniem chodnika i miejsc postojowych w sąsiedztwie budynków Torowa. Przewiduje się wykonanie chodników dla pieszych na odcinku od ul. Torowej w kierunku ul. Działkowej – od strony budynków mieszkalnych oraz wykonanie wzdłuż ulicy zatoki parkingowej na około 25 stanowisk postojowych dla samochodów osobowych. Projekt rozwiązuje problem braku wystarczającej ilości miejsc parkingowych oraz problem bezpieczeństwa pieszych – w tym rejonie osiedla Zosinek (ciąg komunikacyjny w kierunku centrum miasta).
Szacowana wartość zadania: 150 000 zł

5. Przebudowa chodnika przy ul. Fredry 18 – Batorego 13

Projekt polega na wykonaniu przebudowy istniejącego chodnika – wymianie nawierzchni z płytek betonowych na nawierzchnie z kostki betonowej typu polbruk. Projekt rozwiązuje problem bezpieczeństwa pieszych – w rejonie osiedla Zosinek w Legnicy – na odcinku od ul. Fredry do ul. Batorego (ciąg pieszy w kierunku centrum miasta). Istniejący chodnik jest w znacznym stopniu zniszczony i zagraża bezpieczeństwu osób korzystających z niego. Odbiorcą proponowanych działań będą wszyscy mieszkańcy sąsiednich nieruchomości oraz inne osoby przebywające w tym rejonie.
Szacowana wartość zadania: 150 000 zł

Obszar nr 10 – Asnyka

1. Plac Zabaw (Szkoła Podstawowa nr 9)

Zagospodarowanie terenu znajdującego się w Szkole Podstawowej nr 9, na cele aktywnego wypoczynku dzieci kl. 0-III oraz dzieci uczęszczających do świetlicy. Idealnie nadaje się na bezpieczny plac zabaw, w którym uczniowie mogą przebywać w czasie przerw lub zajęć lekcyjnych. Obiekt przyczyni się do wzrostu poziomu aktywności ruchowej oraz bezpieczeństwa spędzenia wolnego czasu.
Szacowana wartość zadania: 200 000 zł

2. Budowa boiska sportowego i placu zabaw Kubusia Puchatka (ul. Artyleryjska, ul. Piechoty)

Projekt przewiduje zagospodarowanie terenu placu zabaw „Puchatek” poprzez wykonanie boiska sportowego do gry w koszykówkę o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 28x15m oraz zainstalowanie brakujących elementów wyposażenia placu zabaw, oświetlenia, nasadzeń zieleni i montaż ławek parkowych.
Szacowana wartość zadania: 200 000 zł

3. Zagospodarowanie terenu i budowa placu zabaw (w obrębie ulic J. Matejki, ul. Sejmowej, ul. Hutników)

Projekt przewiduje zagospodarowanie terenu pod plac zabaw dla dzieci, jak również wypoczynku na świeżym powietrzu osób dorosłych. Teren będzie posiadał naturalne ogrodzenie (żywopłoty). W strefie zieleni zlokalizowane będą urządzenia klasycznie występujące na placu zabaw.
Szacowana wartość zadania: 150 000 zł

4. Budowa oświetlenia i przebudowa drogi dojścia do siedmioklatkowego bloku położonego przy ulicy Asnyka 22 oraz chodnika do śmietnika i parkingu położonych przy ulicy Lubuskiej

Projekt przewiduje wybudowanie oświetlenia elektrycznego w liczbie 4 sztuk lamp wzdłuż drogi dojścia do długiego siedmioklatkowego bloku. Przebudowę jedynej drogi dojścia do wspomnianego bloku przez wymianę nawierzchni i jej poszerzenie, budowa chodnika prowadzącego do śmietnika i parkingu samochodowego usytuowanego za blokiem. Rekultywację pasa trawnika zniszczonego przez samochody dostawcze.
Szacowana wartość zadania: 200 000 zł

5. Budowa drogi wewnętrznej na podwórzu w obrębie ulic Lotniczej, Hutników, Sejmowej i Złotoryjskiej

Projekt przewiduje wykonanie drogi wewnętrznej z kostki betonowej wewnątrz zaniedbanego podwórza. Korzystają z niego mieszkańcy jedenastu kamienic.
Szacowana wartość zadania: 200 000 zł

6. Plac zabaw dla dzieci przy ul. Szwoleżerów/Kawaleryjska

Projekt przewiduje budowę placu zabaw dla dzieci przy ulicy Szwoleżerów/Kawaleryjska.
Szacowana wartość zadania: 150 000 zł

7. Przebudowa chodnika wzdłuż ul. Piechoty na odcinku od ul. Artyleryjskiej do ul. Lotniczej – chodnika od strony budynków Artyleryjska 5 i 7 oraz Lotnicza 18

Projekt przewiduje wykonanie przebudowę istniejącego chodnika położonego przy ul. Piechoty na odcinku od ul. Artyleryjskiej do ul. Lotniczej – chodnika od strony budynków Artyleryjska 5 i 7 oraz Lotnicza 18. Istniejący chodnik jest w znacznym stopniu zniszczony przez parkujące tam samochody. Przewiduje się wymianę zniszczonej nawierzchni z płytek betonowych na nawierzchnię z kostki betonowej typu polbruk – ze wzmocnioną podbudową, która wytrzyma ewentualne obciążenie samochodami. Projekt rozwiązuje problem bezpieczeństwa pieszych – w rejonie budynków mieszkalnych przy ul. Piechoty, Lotniczej i Artyleryjskiej.
Szacowana wartość zadania: 200 000 zł

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2133 dni temu dnia 01/10/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 1, 2014 @ 3:24 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

rejony1_2

Kolejne doniesienie na bezpartyjnego samorządowca

Read More →